Muž se na Šumpersku pohádal se sousedy, pak zapálil dům. Chtěl je oba zavraždit, tvrdí policie

ČTK ČTK
8. 9. 2017 10:16
Policie obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu muže ze Šumperska, který se nepohodl s dvěma muži, kteří bydleli ve stejném rodinném domě. Po vzájemné potyčce se muž podle vyšetřovatelů vrátil do svého bytu, založil požár a poté odešel do restaurace, kde oznámil, že je třeba zavolat hasiče. Přiotrávené muže z hořícího domu zachránili hasiči. Podezřelý je ve vazbě. Muži hrozí až 15 až 20 let nebo výjimečný trest.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: požary.cz

Olomouc - Z pokusu o dvojnásobnou vraždu obvinili v těchto dnech kriminalisté osmačtyřicetiletého muže ze Šumperska. Podle nich po potyčce v březnu letošního roku založil požár v rodinném domě, který se svými oběťmi obýval, a poté z něj odešel.

Přiotrávené muže z hořícího domu zachránili hasiči. Podezřelý je ve vazbě. Hrozí mu až 15 až 20 let nebo výjimečný trest, informoval vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.

Incident se odehrál 16. března. Případ nejprve vyšetřovali šumperští policisté pro obecné ohrožení z nedbalosti. Po zjištění všech okolností jej nakonec převzali krajští kriminalisté. "Případ kriminalisté dotáhli minulý týden, kdy osmačtyřicetiletého muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Podle policistů šlo o vraždu s rozmyslem a na více osobách," uvedl Lisický.

Policie uvedla, že požáru předcházela fyzická potyčka mezi obviněným a jedním z mužů, oba měli v domě pronajaté byty. Osmačtyřicetiletý muž po ní odešel zpět do svého bytu. "Jak byl rozzlobený z potyčky, vyřešil situaci tak, že rozdělal oheň, počkal, až se rozhoří, a z domu odešel do restaurace, kde obsluze lakonicky oznámil, že hoří dům, ať zavolají hasiče. O tom, že by se tam nacházeli dva lidé, nikomu neřekl," uvedl šéf odboru.

Hasiči během požáru našli v domě dva muže ve věku 62 a 60 let, kteří se podle kriminalistů nadýchali oxidu uhelnatého. Starší z mužů se v tu dobu již nacházel ve stavu těžké poruchy vědomí. "Lékařům se podařilo oba zachránit, nicméně byli v bezprostředním ohrožení života," dodal Lisický. Pokud by oba muži v hořícím domě zůstali, podle znaleckých posudků by na místě zemřeli.

Podobnou vraždu vyšetřují letos kriminalisté na Jesenicku, odehrála se rovněž v březnu. Tehdy hasiči našli po požáru rodinného domu v Lipové-lázních tělo dvaašedesátiletého muže. Požár podle policistů založil úmyslně šestatřicetiletý muž z Jesenicka, je obviněn z vraždy. Škoda při požáru domu dosáhla 400 tisíc korun.

V Olomouckém kraji jde letos o pátý případ vraždy či pokusu o ni. V únoru byl v Přerově zavražděn devětapadesátiletý muž. Podezřelého osmnáctiletého mladíka kriminalisté dopadli vzápětí a obvinili ho z vraždy. Pokus vraždy vyšetřovali policisté také v květnu, kdy pětačtyřicetiletá žena pobodala v jednom z přerovských bytů svého dvaašedesátiletého spolubydlícího. V červnu kriminalisté obvinili z vraždy šestasedmdesátiletého muže z Prostějova. Podle policie zavraždil svou o tři roky mladší ženu, důvodem byly prý manželské neshody.

Loni se v Olomouckém kraji stalo šest vražd, kriminalistům se podařilo všechny objasnit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy