reklama
 
 

Kriminalisté našli na poli na Olomoucku mrtvého novorozence, po jeho matce pátrají

16. 7. 2018 13:36
Foto: Policie ČR
Zda šlo o vraždu, není zatím zřejmé, právní kvalifikace nebyla dosud stanovena. Čeká se na výsledky pitvy.

Olomouc - Policisté našli ve středu u Věrovan na Olomoucku mrtvého novorozence. "Po jeho matce pátrají," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zda šlo o vraždu, není zatím zřejmé, právní kvalifikace nebyla dosud stanovena. Čeká se na výsledky pitvy. S žádostí o pomoc při pátrání se policie nyní obrací na veřejnost.

"Zatím nebyla stanovena právní kvalifikace. Byla nařízena pitva. Veškeré okolnosti úmrtí se vyšetřují, vyšetřování je na samém počátku, nemůžeme proto nyní poskytnout bližší informace," uvedla policejní mluvčí. Tělo novorozence zřejmě leželo na poli delší dobu. Policisty, kteří se obrátili na veřejnost o pomoc, zajímá období od 1. června.

Policisté v souvislosti s pátráním po matce novorozence hledají ženu, která byla ve vysokém stupni gravidity, porodila a dítě nemá u sebe, uvedla policejní mluvčí. Obracejí se také na případné svědky, kteří si všimli podezřelých okolností blízko místa nálezu, jež by mohly s případem souviset. Volat mohou na linku 158.

Případy nalezených mrtvých dětí jsou v Olomouckém kraji poměrně ojedinělé. V květnu roku 2013 našla policie v lese u Paseky na Olomoucku novorozená dvojčata. Podle výsledků pitvy se však narodila již mrtvá. Matka, kterou policisté našli vzápětí, tak za jejich smrt stíhána nebyla. Mrtvé novorozence našli tehdy policisté jen necelé dva týdny po nálezu mrtvého dítěte v Novém Malíně na Šumpersku. Novorozenec ležel v igelitové tašce v korytě potoka, který protéká obcí. Z vraždy dítěte kriminalisté pár dní po nálezu obvinili pětadvacetiletou ženu, matku dítěte. O rok později jí soud uložil 17 let vězení.

autor: ČTK | 16. 7. 2018 13:36

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama