Muž nalezený na stavbě v Prostějově zemřel násilnou smrtí, ukázala pitva. Případ řeší kriminalisté

ČTK ČTK
3. 7. 2018 8:12
Muž byl nalezen v sobotu po 18:00, tělo leželo ve výkopu na staveništi v ulici Předina.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Prostějov - Pětapadesátiletý muž z Blanenska, jehož tělo bylo nalezeno na staveništi v Prostějově, zemřel násilnou smrtí. Prokázala to pitva, kterou policisté nechali provést kvůli příčinám smrti. "Případ si převzali krajští kriminalisté," řekl jejich policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž se podle policistů pohyboval mezi bezdomovci.

Muž byl nalezen v sobotu po 18:00, tělo leželo ve výkopu na staveništi v ulici Předina. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu s následkem smrti, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace," uvedl policejní mluvčí.

V kraji jde poslední dobou o třetí případ nálezu mrtvého muže. Na začátku května bylo na periferii Olomouce nalezeno tělo přikryté modrou plachtou. Policisté zjistili, že jde o jednačtyřicetiletého Ukrajince. Pitva prokázala, že zemřel násilnou smrtí, kriminalisté jeho úmrtí zatím vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, pachatele zatím nedopadli.

Na konci května našli policisté mrtvého muže v řece Bečvě v katastru Hranic. Vzápětí dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, všichni tři podezřelí útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy. Podle kriminalistů šlo o konflikt mezi bezdomovci.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy