Muž nalezený na stavbě v Prostějově zemřel násilnou smrtí, ukázala pitva. Případ řeší kriminalisté

ČTK ČTK
3. 7. 2018 8:12
Muž byl nalezen v sobotu po 18:00, tělo leželo ve výkopu na staveništi v ulici Předina.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Prostějov - Pětapadesátiletý muž z Blanenska, jehož tělo bylo nalezeno na staveništi v Prostějově, zemřel násilnou smrtí. Prokázala to pitva, kterou policisté nechali provést kvůli příčinám smrti. "Případ si převzali krajští kriminalisté," řekl jejich policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž se podle policistů pohyboval mezi bezdomovci.

Muž byl nalezen v sobotu po 18:00, tělo leželo ve výkopu na staveništi v ulici Předina. "Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu s následkem smrti, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace," uvedl policejní mluvčí.

V kraji jde poslední dobou o třetí případ nálezu mrtvého muže. Na začátku května bylo na periferii Olomouce nalezeno tělo přikryté modrou plachtou. Policisté zjistili, že jde o jednačtyřicetiletého Ukrajince. Pitva prokázala, že zemřel násilnou smrtí, kriminalisté jeho úmrtí zatím vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, pachatele zatím nedopadli.

Na konci května našli policisté mrtvého muže v řece Bečvě v katastru Hranic. Vzápětí dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, všichni tři podezřelí útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy. Podle kriminalistů šlo o konflikt mezi bezdomovci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy