reklama
 
 

Na D35 spadl z návěsu tank, ve směru z Olomouce na Hranice se vytvořila dvoukilometrová kolona

Aktualizováno 3. 8. 2017 10:52
Na D35 spadl z návěsu tank | Video: facebook/yanecisco |  01:12
Na dálnici D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank. Podle informací Generálního štábu nebyl nikdo zraněn. Tank blokoval pravý jízdní pruh, dálnice je však průjezdná. Hasiči již tank pomohli naložit zpět na vozidlo. "Vojáci tank vezli na návěsu, jeli z kopce a tank jim zřejmě sjel a spadl z návěsu," řekl mluvčí krajské policie Petr Piňos. Podle dopravních informací policie zůstává dálnice průjezdná. Na místě se však tvoří až dvoukilometrová kolona a řidiči musí počítat se zdržením.

Olomouc - Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank. Podle mluvčího krajské policie Petra Piňose blokoval pravý jízdní pruh, dálnice je však průjezdná. Hasiči již tank pomohli naložit zpět na vozidlo. Podle informací Generálního štábu nebyl nikdo zraněn. Na místě se tvoří kolona, řidiči musejí počítat se zdržením.

Nehoda se stala kolem 07:00 na 294. kilometru dálnice poblíž Dolního Újezdu na Přerovsku. Podle mluvčího Generálního štábu Jindřicha Pleschera šlo o tank z výzbroje 73. tankového praporu, který vojáci převáželi z Přáslavic do Nového Jičína. "Vojáci tank vezli na návěsu, jeli z kopce a tank jim zřejmě sjel a spadl z návěsu," uvedl policejní mluvčí.

Podle mluvčího Generálního štábu se tank z podvalníku částečně sesunul a následně zablokoval komunikaci. "Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k poškození komunikace ani ostatních vozidel. Na místě zasahuje Vojenská policie a ve spolupráci s dálniční policií pracují na co nejrychlejším odstranění," informoval Plescher.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. "V době příjezdu hasičů byl tank již v odstavném pruhu, nikoliv převrácený. Hasiči asistovali při zpětném naložení na nákladní vozidlo. Během své činnosti jednotky provedly nutná bezpečnostní opatření a překontrolovaly možný únik provozních kapalin," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Doplnil, že v tuto chvíli nehodu již pouze došetřuje policie.

Podle dopravních informací policie zůstává dálnice průjezdná. Na místě se však tvoří až dvoukilometrová kolona a řidiči musejí počítat se zdržením.

autor: ČTK | 3. 8. 2017 9:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama