Muž obviněný z vraždy rodiny v Egyptě zůstává ve vazbě

ČTK ČTK
12. 2. 2015 10:43
Ani třetí stížnost proti uvalení vazby mu soud neuznal. Vazba byla prodloužena, protože hrozí, že by obviněný utekl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Karviná - Muž obviněný z vraždy manželky a dcery v Egyptě zůstává ve vazbě. Jeho stížnost neuznal Okresní soud v Karviné, řekl místopředseda soudu Kamil Babušek. Jde již o třetí zamítavé stanovisko soudů ke stížnostem proti vazbě. Žena a dcera muže zemřely předloni v Egyptě, kde byla rodina na dovolené. Příčiny smrti policie nezveřejnila, spekuluje se o zabití elektřinou.

Vazba byla podle Babuška prodloužena, protože hrozí, že by obviněný utekl. "Během dnešního jednání jsme také zamítli písemný slib obviněného a návrh na stanovení dohledu probačního úředníka," řekl. Podle serveru iDnes.cz si obhájkyně Jana Rejžková stěžovala na délku i důvody vazebního stíhání.

První stížnost se už před časem dostala až k Ústavnímu soudu (ÚS). Muž kritizoval své vzetí do vazby i samotné trestní stíhání. Podle něj bylo porušeno právo na spravedlivý proces a princip presumpce neviny. "ÚS neshledal v ústavněprávní rovině žádné pochybení obecných soudů při rozhodování o trvání vazby, důvodnost trestního stíhání není ÚS oprávněn zkoumat," uvedla tehdy mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Matka s dcerou zemřely koncem července 2013 v hotelu v egyptském letovisku Hurghada. Média původně spekulovala o otravě, posléze se objevily informace, že dvojici mohl zabít elektrický proud. Otec vinu od počátku popírá. Několik měsíců strávil v Egyptě, pak jej tamní úřady pustily do vlasti a později případ odložily. Česká policie jej ale obvinila z vraždy, a to zhruba před rokem. Příčinu úmrtí dosud policisté nekomentovali a také nezveřejnili výsledky pitvy či testu na detektoru lži, na němž obviněný muž podstoupil výslech.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy