Muž, který měl v Egyptě zabít svou rodinu, zůstane ve vazbě

ČTK ČTK
26. 5. 2014 14:45
Rozhodl o tom Okresní soud v Karviné. Důvodem je obava, že by se obviněný skrýval a vyhýbal trestnímu řízení.
Petr Kramný - soud Karviná
Petr Kramný - soud Karviná | Foto: Profimédia

Ostrava - Petr K. obviněný z vraždy manželky a dcery během loňské dovolené v Egyptě zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom Okresní soud v Karviné.

"Žádost o propuštění z vazby podala právní zástupkyně obviněného. Byl ale podán i návrh státního zástupce na ponechání ve vazbě," uvedl předseda soudu Jan Chowaniec. Soud se nakonec přiklonil k návrhu žalobce. Důvodem je obava, že by se obviněný skrýval a vyhýbal trestnímu řízení.

Rozhodnutí se nelíbí advokátce Petra K. Janě Rejžkové. "Na místě jsme si podali stížnost," řekla právnička. Podle ní neexistuje důkaz, že by se obviněný chtěl skrývat či uprchnout. "Naopak jsme prokázali, že má ekonomické a sociální vazby v České republice," řekla.

Žalobce Vít Legerský má opačný názor. "Už jen hrozba vysokého trestu může být impulsem pro to, aby člověk začal přemýšlet o útěku," řekl. Dodal, že se ale opíral i o konkrétní poznatky, které nechce zveřejňovat.

Soud čeká na dokumenty od egyptské policie

Rejžková doplnila, že před časem podala i návrh na zastavení trestního stíhání. "V těchto dnech jej státní zástupce zamítl," řekla. Podobný návrh chce podávat opakovaně. "Ještě se čeká na nějaké listiny, které přišly z Egypta. Nyní se překládají. Nevím, čeho se mají týkat," uvedla.

Dál tvrdí, že v Egyptě je v souvislosti s úmrtím Česky a její dcery vedeno trestní stíhání proti konkrétní osobě. Jde údajně o někoho, kdo v hotelu manipuloval s jedem. "Tuto informaci mám od kolegy právníka. Ještě není oficiální," uvedla.

Legerský to považuje za málo pravděpodobné. "Velice o tom pochybuji. Budeme se to ale snažit ověřit přes velvyslanectví v Káhiře. To je pro nás nejrychlejší kanál," řekl. Potvrdil ale, že se čeká na překlad dokumentů z Egypta. "Žádali jsme tamní úřady o zaslání kompletního spisu. Něco přišlo. Je to všechno v arabštině. Ještě ale nevíme, zda to je kompletní spis, či jeho část," řekl.

Obviněný vinu od počátku odmítá

Matka s dcerou zemřely koncem loňského července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud.

Petr K., který je ve vazbě, vinu od počátku popírá. Svůj postoj nezměnil. Moravskoslezští policisté, kteří ho obvinili z vraždy koncem února, dosud příčinu úmrtí nekomentovali. Stejně tak zatím nebyly zveřejněny výsledky pitvy ani výsledky testu na detektoru lži, který obviněný podstoupil.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy