Obviněný otec rodiny zavražděné v Egyptě zůstává ve vazbě

ČTK ČTK
17. 3. 2014 17:00
Výsledek rozhodnutí soud dosud oficiálně nezveřejnil, musí být totiž nejdříve doručen účastníkům řízení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ostrava - Krajský soud v Ostravě rozhodl o stížnosti na vzetí do vazby u Petra K. obviněného z vraždy manželky a dcery v Egyptě. Podle informací z důvěryhodného zdroje byla žádost zamítnuta.

Výsledek rozhodnutí samotný soud ale dosud nezveřejnil, protože musí být nejprve doručeno státnímu zástupci, obviněnému i jeho obhájci, řekla mluvčí soudu Lucie Böhmová.

"Vzhledem ke skutečnosti, že bylo zdejším soudem rozhodováno v neveřejném zasedání, nejsem oprávněna sdělit žádné bližší informace o rozhodování do doby, než bude rozhodnutí doručeno stranám. Pro úplnost uvádím, že rozhodnutí je potřeba vyhotovit v písemné podobě s tím, že takto vyhotovené rozhodnutí doručuje stranám Okresní soud v Karviné," uvedla Böhmová.

Právě proti usnesení Okresního soudu v Karviné o vzetí do vazby si Petr K. podal stížnost. Podle mluvčí lze předpokládat, že strany rozhodnutí obdrží do konce týdne.

Matka s dcerou zemřely koncem července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Obžalovaný vinu od počátku popírá.

Policie i soud o důkazech mlčí

Moravskoslezští policisté, kteří Petra K. obvinili z vraždy koncem února, dosud příčinu úmrtí nekomentují. Stejně tak zatím nebyly zveřejněny výsledky pitvy či výsledky testu na detektoru lži, který obviněný podstoupil.

Matka i její dcera zemřely v egyptském hotelu Titanic Palace na konci loňského července. Obviněný prohlásil, že všichni tři před tím trpěli střevními a žaludečními problémy. Egyptská policie podezřívala ze smrti obou žen právě otce od rodiny, který až do října musel zůstat v Egyptě. Těla českých turistek byla přepravena zpět do Česka už v srpnu. Moravskoslezská policie Petra K. nakonec obvinila z vraždy, ve vazbě je od 20. února.

 

Právě se děje

Další zprávy