Invalidní vozík za 150 tisíc ukradl celostátně hledaný muž

ČTK ČTK
22. 3. 2015 13:55
Odcizený invalidní vozík našli policisté v jednom z vytipovaných bytů, kde muže hledali. Pátrání po pachateli ale dál pokračuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ostrava - Policisté našli sportovní invalidní vozík za 150 tisíc korun, který neznámý zloděj ukradl 14. března v noci z přívěsného vozíku na parkovišti u ubytovny v Ostravě-Vítkovicích. Vozík objevili v jednom z vytipovaných bytů, kde pátrali po celostátně hledaném muži. Ten v bytě nebyl. Pátrání po pachateli, který vozík ukradl, dál pokračuje, uvedla dnes policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

"Policisté již vyslechli několik osob, intenzivně shromažďují další informace, které by mohly vést k objasnění věci a identifikaci pachatele," uvedla mluvčí.

V bytě, v němž policisté vozík našli, byla pětadvacetiletá žena. Policisté zjistili, že vozík, který odpovídal popisu ukradené věci, ženě nepatří. "Nebyla schopna ani objasnit jeho nabytí," uvedla Holčáková. Policisté v bytě zajistili další ukradené věci. Kromě speciálního vozíku určeného pro halové sporty zloděj sebral reklamní prezentační vybavení a celkem krádeží způsobil škodu za zhruba 170 tisíc korun.

Jednačtyřicetiletý muž, kterému vozík patří, přijel do Ostravy se spoluhráči na sportovní zápas. Vozík měl uložený v přívěsu zakrytém plachtou. V noci se ubytovali a vozík zůstal v přívěsném vozíku na parkovišti. Pachateli za krádež hrozí až pět let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy