Dva Poláci kradli ve Škodovce součástky za dva miliony

ČTK ČTK
14. 3. 2015 11:09
Ve výrobě se ztrácely zejména centrální řídící jednotky do vozidel Škoda Yeti a Superb, které muži z továrny vynášeli.
Výroba motorů. Ilustrační foto.
Výroba motorů. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kvasiny (Rychnovsko) - Dva polští zaměstnanci automobilky Škoda Auto kradli autosoučástky z montážní linky. Ve spolupráci s kriminalisty z Rychnova nad Kněžnou je 10. března zadržela polská policie v jejich vlasti.

Automobilka zpočátku vyčíslila škodu na milion korun, oba muži se při výslechu doznali ke krádežím v hodnotě 2,2 milionu korun. Ve výrobě se ztrácely zejména centrální řídící jednotky do vozidel Škoda Yeti a Superb, které muži ve věku 23 a 30 let z továrny vynášeli.

"Ukrývali je například na intimní části těla, čímž byla jejich kontrola na vrátnici velmi ztížená. Po té je převáželi do Polska, kde je prodávali buď na černém trhu nebo prostřednictvím internetových portálů," uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Krádeže na počátku zjistili zaměstnanci ochrany objektu. Ve druhé polovině února firma jednoho z nich zmocnila k podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Při kontrole skříněk v automobilce a domovních prohlídkách v Polsku se českým a polským policistům podařilo zajistit odcizené věci v hodnotě zhruba 400 000 korun. Pachatelé stanou před soudem v Polsku.

 

Právě se děje

Další zprávy