Staršího muže srazila na zastávce v Ostravě tramvaj, nehodu nepřežil

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 9. 2019 17:49
Pětasedmdesátiletý muž nepřežil v pondělí ráno v Ostravě vážná zranění, která utrpěl, když jej srazila tramvaj. K nehodě došlo na zastávce Důl Jindřich v Moravské Ostravě. Muž podle všeho vstoupil do kolejiště přímo před přijíždějící tramvaj, která ho při srážce odhodila o několik metrů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

"Zasahující lékař u muže zjistil mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, pánve, dolních i horních končetin. Pacient byl zajištěn fixačními prostředky a tým neprodleně započal s poskytováním přednemocniční neodkladné péče," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž byl po srážce při vědomí, poté se ale jeho stav začal zhoršovat a selhal mu krevní oběh. Přestože se záchranářům podařilo činnost srdce obnovit, po převozu do ostravské fakultní nemocnice muž zemřel. "Policie okolnosti nehody prověřuje a hledá svědky, kteří neštěstí viděli," uvedla mluvčí ostravských policistů Soňa Štětínská.   

Chlapec se koukal do telefonu a skončil pod koly tramvaje | Video: Policie Čr

 

Právě se děje

před 57 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy