Policie obvinila řidiče kamionu z nehody v Uhříněvsi. Hrozí mu osm let vězení

ČTK ČTK
7. 9. 2019 17:25
Osmašedesátiletého řidiče kamionu, který se v pátek srazil s osobním vlakem na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. Proč zůstal stát s autem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel, cizinec zatím neřekl.
V pražské Uhříněvsi se v pátek na přejezdu srazil vlak s nákladním automobilem. Střet točil řidič auta, který čekal před závorami. | Video: Aktu.cz

Nákladní auto se srazilo s osobním vlakem v pátek dopoledne, podle Drážní inspekce kamion stál mezi závorami víc než dvě minuty, výstražná světla i závory na přejezdu přitom fungovaly.

Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle se zatím odhaduje na víc než 35 milionů korun.

"V současné chvíli probíhají další úkony spojené s touto věcí a policisté do sobotního večera podají podnět s návrhem na vzetí (muže) do vazby," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Podle ní cizinci v případě odsouzení hrozí až osm let vězení.

Provoz na trati byl po nehodě zhruba deset hodin přerušen. Nyní se místem nehody zatím projíždí po jedné koleji a mohl by být kompletně obnoven příští pátek. Vyplývá to z předběžného odhadu na webu Správy železniční dopravní cesty. Podle její mluvčí Radky Pistoriusové se ale termín může změnit s ohledem na postup oprav.

Situace, kdy zůstalo osobní či nákladní auto mezi závorami a poté do něj narazil vlak, nebývá na železnici ale výjimečná. Řidiči, kteří se do této situace dostanou, se je mají snažit prorazit, jsou z lehké dřevotřísky.

Od roku 2009 mají navíc všechny přejezdy v zemi samolepku s označením P a číslem, které přesně identifikuje daný železniční přejezd, což by mělo usnadnit včas zastavit provoz vlaků v daném místě.

Podívejte se také na video: Chlapec se koukal do telefonu a skončil pod koly tramvaje.

Chlapec se koukal do telefonu a skončil pod koly tramvaje | Video: Policie Čr
 

Právě se děje

před 19 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy