Moravskoslezský kraj

23. 11. 2019 10:34

V Ostravě-Dubině hořel v noci bytový dům, šest lidí se zranilo

Šest lidí se zranilo v noci na sobotu při požáru bytového domu v Ostravě-Dubině. Jeden z obyvatel utrpěl popáleniny, pět dalších se nadýchalo zplodin. Škodu hasiči, kteří s pomocí dýchacích masek ze zakouřeného objektu zachránili 12 lidí, odhadli na 200 tisíc korun. Příčinu požáru zjišťují. 

Hořet začalo v kuchyni jednoho z bytů ve čtvrtém patře domu v sobotu kolem 01:30. "Ještě před příjezdem hasičů opustily dům dvě desítky obyvatel, dalším dvanácti z nich musely pomoci ven zasahující jednotky, a to i pomocí speciálních vyváděcích masek s filtrem," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Záchranáři ošetřili šest lidí. "Popáleniny horních končetin utrpěl muž, jehož totožnost neznáme," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že při požáru se dalších pět lidí nadýchalo zplodin. "Jednalo se o ženy ve věku šestadvacet až dvaasedmdesát let," doplnil.

Zdroj: ČTK
5. 11. 2019 18:26

Přes padesát výpovědí najednou. Z orlovské ortopedie odešli všichni zaměstnanci kvůli odvolání primáře

Zaměstnanci orlovské ortopedie v úterý podali výpovědi. Reagovali tak na pondělní odvolání primáře ortopedie Tomáše Knybla i nejistou situaci kolem jejich dalšího působiště. Výpovědi zřejmě podalo 55 členů týmu včetně všech lékařů, jde o většinu týmu. Na internetu se v úterý objevila také petice, v níž občané žádají odchod náměstka hejtmana Martina Gebauera (ANO) zodpovědného za zdravotnictví. Gebauer řekl, že postup zdravotníků nepovažuje za férový podobně jako petici.

Zdroj: ČTK
24. 9. 2019 9:06

Chybějící úsek I/11 v Ostravě se může začít stavět, jezdit se tam bude příští rok

Stavební povolení prodloužené Rudné nabylo právní moci, chybějící zhruba čtyřsetmetrový úsek důležité silnice v Ostravě se může okamžitě začít stavět. Jezdit se tam má příští rok, kdyby se vše dařilo, tak se silnice může teoreticky zprovoznit už letos. Stavba má stát okolo 200 milionů korun, silnici postaví firma Strabag. "V daný okamžik tomu nic nebrání. Jedu do Prahy, abychom se o tom pobavili s ministrem dopravy panem (Vladimírem) Kremlíkem a potažmo se Strabagem, ale pevně věříme, že to bude v nejbližších dnech," řekl k termínu zahájení stavby moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).