Bouřky mají jednu oběť, v Českém Těšíně zabil padající strom ženu ve stanu

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2024 10:32
Bouřky mají jednu oběť, v Českém Těšíně zabil padající strom ženu ve stanu

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová upřesnila, že strom zasáhl stan páru umístěný na volné ploše. "Muži se podařilo utéct, ženě bohužel nikoliv," uvedla Langerová.

Kvůli bouřkám byla omezená silniční i železniční doprava v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na silnice a tratě tam popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu. Moravskoslezští hasiči měli kolem 600 výjezdů.

Napilno měli i hasiči Správy železnic, popadané stromy omezily provoz vlaků v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. "Jednotka hasičů Správy železnic z Ostravy zasahuje u událostí vzniklých vlivem vydatného deště: větve a stromy zasahující do trati a zaplavená světla nádraží Ostrava Střed. Situaci zhoršuje výpadek napájení trakčního vedení ze strany ČEZ a nesjízdnost silničních komunikací," sdělil mluvčí hasičů Správy železnic (SŽ) Martin Kavka ve středu po 21:00. Na síti X pak zveřejnil fotografii zaplavené silnice.

Bouřky a vydatné deště se podle informací Českých drah (ČD) na síti X dotkly například tratí mezi Ostravou a Opavou, Ostravou a Frýdkem - Místkem, Ostravou a Krnovem a Jeseníkem a Krnovem. Doprava byla omezena i na státních hranicích v úseku Mikulovice - Glucholazy - Jindřichov ve Slezsku kvůli zaplavené trati v Polsku. V místě byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Po bouřkách, které ve středu večer zasáhly Moravskoslezský kraj, je bez proudu asi 11 tisíc odběratelů. Energetici evidovali k sedmé hodině ranní 14 poruch na vysokém napětí, uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Bez proudu jsou domácnosti hlavně na Ostravsku a pak v pásu pod Beskydami od Havířova přes Český Těšín až po Třinec a Jablunkov.

 

Právě se děje

Další zprávy