Lyžařská sezona v Česku končí, na svahy vyrazily ještě stovky lidí

ČTK ČTK
10. 4. 2016 18:40
O víkendu se naposledy lyžovalo v některých střediscích v Krkonoších i Jeseníkách, ostatní areály ukončily provoz už během Velikonoc. Přijely stovky lidí, ale počasí jim moc nepřálo. Meteorologové už na nadcházející týden předpovídají jarní počasí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Lyžařská sezóna v Česku končí. Naposledy se bude lyžovat v pondělí v Harrachově v Krkonoších a v pondělí a v úterý na Ovčárně v Jeseníkách, kde budou závody. Poslední lyžařský víkend mají za sebou skiareály ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou a na Klínovci. Většina ostatních středisek sezónu ukončila o Velikonocích na konci března a nyní se chystají na letní sezónu.

Do posledních otevřených lyžařských areálů o víkendu dorazily stovky lidí, počasí jim ale moc nepřálo.

Na Ovčárně lyžaři odolávali sněhu i dešti. Zástupce areálu Josef Figura mladší ale připustil, že by v případě pěkného počasí mohlo středisko zůstat otevřené i po úterku. "Ještě o tom popřemýšlíme, ale sníh dostal dnes poměrně zabrat," dodal Figura.

Pršelo i v Krkonoších, přesto to lyžaře neodradilo a ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou naposledy lyžovalo několik stovek lyžařů. Dneškem se tam ale vleky pro ně definitivně zastavily. Harrachov nabídne poslední lyžování za 100 korun pro každého ještě v pondělí.

Na Klínovec si naposledy přijelo o víkendu zalyžovat asi 150 lyžařů. Nyní se areál soustředí na zahájení letního provozu a otevření Trail parku pro horská kola, které je předběžně naplánováno na 5. května.

Meteorologové už na nadcházející týden předpovídají jarní počasí, teploty by měly stoupat až k 17 stupňům.

 

Právě se děje

Další zprávy