reklama
 
 

Příští týden se vrátí teplo. Meteorologové slibují teploty až 25 stupňů

9. 4. 2016 15:49
Příští týden přinese výrazné oteplení. Nejvyšší denní teploty mohou dosahovat až ke 25 stupňům Celsia. Srážek spadne podle meteorologů průměrné množství.

Současné ochlazení je zřejmě dočasné, příští týden se má opět oteplit a až do 8. května by měly být nejvyšší denní teploty mezi 14 až 20 stupni Celsia. Při dešti budou ale nižší, naopak v některých slunečných dnech může teplota stoupat k 25 stupňům Celsia.

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné množství.

Z hlediska teplot budou nadprůměrné zejména nadcházející dva týdny. V poslední dubnový týden meteorologové předpokládají průměrné teploty. Podobný by měl být i první květnový týden, kdy mohou být teploty ale i mírně vyšší než obvykle. Průměrná teplota pro celé období od 11. dubna do 8. května činí 9,6 stupně Celsia.

Teplé dny zažilo Česko už počátkem tohoto týdne, kdy padaly i teplotní rekordy. V pondělí naměřili meteorologové na třech stanicích teplotu vzduchu překračující hranici 25 stupňů Celsia a na některých místech padla více než stoletá teplotní maxima pro 4. duben.

V úterý bylo ještě tepleji, například v Karviné teploměr ukázal přes 27 stupňů. Teplotní rekord v tento den byl překonán na devíti z deseti stanic, které měří přes 30 let, mimo jiné i pražské Klementinum.

autor: ČTK | 9. 4. 2016 15:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama