Příští týden se vrátí teplo. Meteorologové slibují teploty až 25 stupňů

ČTK ČTK
9. 4. 2016 15:49
Příští týden přinese výrazné oteplení. Nejvyšší denní teploty mohou dosahovat až ke 25 stupňům Celsia. Srážek spadne podle meteorologů průměrné množství.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Současné ochlazení je zřejmě dočasné, příští týden se má opět oteplit a až do 8. května by měly být nejvyšší denní teploty mezi 14 až 20 stupni Celsia. Při dešti budou ale nižší, naopak v některých slunečných dnech může teplota stoupat k 25 stupňům Celsia.

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Srážek spadne v následujících čtyřech týdnech průměrné nebo mírně nadprůměrné množství.

Z hlediska teplot budou nadprůměrné zejména nadcházející dva týdny. V poslední dubnový týden meteorologové předpokládají průměrné teploty. Podobný by měl být i první květnový týden, kdy mohou být teploty ale i mírně vyšší než obvykle. Průměrná teplota pro celé období od 11. dubna do 8. května činí 9,6 stupně Celsia.

Teplé dny zažilo Česko už počátkem tohoto týdne, kdy padaly i teplotní rekordy. V pondělí naměřili meteorologové na třech stanicích teplotu vzduchu překračující hranici 25 stupňů Celsia a na některých místech padla více než stoletá teplotní maxima pro 4. duben.

V úterý bylo ještě tepleji, například v Karviné teploměr ukázal přes 27 stupňů. Teplotní rekord v tento den byl překonán na devíti z deseti stanic, které měří přes 30 let, mimo jiné i pražské Klementinum.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy