reklama
 
 

Muž narazil v Hradci Králové kradeným autem do policejního vozu, tři lidé zraněni

25. 9. 2018 19:38
Po nehodě se dal na útěk, ale po několika metrech ho policisté zadrželi.

Hradec Králové - Sedmadvacetiletý řidič v úterý odpoledne v Hradci Králové narazil kradeným autem do vozu policistů, kteří se jej snažili zastavit. Tři policisté byli při nehodě zraněni, jeden utrpěl zranění vážná a dva zranění lehká. Řidič kradeného auta byl zraněn lehce. Po nehodě se dal na útěk, ale po několika metrech ho policisté zadrželi. Informoval o tom mluvčí policie Jan Čížkovský.

Vypátrat kradený volkswagen policejní hlídky vyrazily k hradeckému letišti. "Při příjezdu k letišti jel řidič s vozidlem vysokou rychlostí proti policejním hlídkám," uvedl Čížkovský. Jedno z policejních aut zastavilo uprostřed vozovky. Řidič s kradeným autem jej protisměrem objel a za ním čelně narazil do právě přijíždějícího vozidla druhé hlídky.

U zadrženého řidiče policisté nezjistili požití alkoholu ani návykových látek. "Na místě bylo potvrzeno, že vozidlo bylo skutečně o tomto víkendu odcizeno v Hradci Králové. Škoda na obou zničených vozidlech je podle prvotních odhadů ve výši 350 000 korun," uvedl Čížkovský.

Případ policie vyšetřuje jako podezření ze spáchání násilí proti úřední osobě, za tento trestný čin pachateli v případě odsouzení hrozí až šest let vězení. "Případ je předmětem dalšího šetření. Právní kvalifikace nemusí být konečná," uvedl Čížkovský.

autor: ČTK | 25. 9. 2018 19:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama