reklama
 
 

Hradec Králové povede koalice ANO, ODS a Změna pro Hradec. Primátorem bude Hrabálek

Aktualizováno 30. 10. 2018 15:26
Zástupci hnutí ANO, ODS a uskupení Změna pro Hradec a Zelení v úterý v Hradci Králové podepsali koaliční smlouvu. Kandidátem na primátora je vysokoškolský pedagog a bývalý děkan hradecké Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy Alexandr Hrabálek (nestr. za ODS).

Hradec Králové - Zástupci hnutí ANO, ODS a uskupení Změna pro Hradec a Zelení v Hradci Králové podepsali koaliční smlouvu. Kandidátem na primátora je vysokoškolský pedagog a bývalý děkan hradecké Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy Alexandr Hrabálek (nestr. za ODS).

Koaliční smlouvu podepsali necelou hodinu před zahájením ustavujícího zasedání královéhradeckého zastupitelstva. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít trojkoalice nejtěsnější většinu 19 hlasů.

"Jsme si toho velmi dobře vědomi, že je nás pouze 19. Doufám ale, že naše návrhy budou takové, že i mezi těmi 18 se najde vždy někdo, kdo tu naši těsnou většinu podpoří," řekl novinářům Hrabálek.

Vyjednávání, které předcházelo podpisu koaliční smlouvy, označil za korektní a místy přátelské, i když si každý subjekt trojkoalice hájil svoje zájmy. "Někdy jsme se i přeli. Všechno ale dopadlo tak, že jsme se domluvili. Za hlavní považuji to, že není mezi námi žádného stínu," řekl novinářům Hrabálek.

Ve vedení radnice bude mít v jedenáctičlenné radě hnutí ANO pět křesel včetně pozic dvou náměstků. ODS bude mít čtyři radní včetně primátora a jednoho náměstka. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení bude mít dva radní, z nichž jeden bude náměstkem primátora.

Volby ve stotisícovém Hradci Králové vyhrálo hnutí ANO se ziskem 11 mandátů, Hradecký demokratický klub (HDK) končícího primátora Zdeňka Finka získal sedm mandátů, ODS a Piráti po pěti. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení získalo tři křesla, stejně jako Koalice pro Hradec a KSČM.

V Hradci Králové dosud vládla koalice HDK, který před čtyřmi lety volby vyhrál, s ČSSD, TOP 09 a Koalicí pro Hradec. V opozici byly ANO, KSČM, ODS a Změna pro Hradec.

autor: ČTK | 30. 10. 2018 15:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama