reklama
 
 

Koalice v Brně představila smlouvu, o jménech radních se ještě jedná

23. 10. 2018 14:03
ODS bude mít čtyři radní oproti původně zamýšleným pěti, KDU-ČSL bude mít tři radní stejně jako Piráti, kteří měli mít dva. Posledního radního bude mít ČSSD.

Brno - Koalice v Brně složená z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD v úterý představila koaliční smlouvu. Podepsat by ji měla po víkendu. Smlouva obsahuje rozdělení gescí, jména radních ale strany zatím nezveřejnily.

ODS bude mít čtyři radní oproti původně zamýšleným pěti, KDU-ČSL bude mít tři radní stejně jako Piráti, kteří měli mít dva. Posledního radního bude mít ČSSD. Primátorkou by měla být jednička ODS Markéta Vaňková.

ODS bude mít na starosti dopravu, investice, sociální péči, marketing a zahraniční vztahy. KDU-ČSL se bude starat o oblast školství a sportu, zdravotnictví, životního prostředí a územního plánování. Pirátům připadla oblast majetku, kultury a participace veřejnosti a na ČSSD připadne bytová politika.

Přestože podle původních informací měla koalice představit i nominace na radní, jména nezveřejnila. "Personální otázky nebudeme sdělovat. Musíme je dořešit," uvedla Vaňková.

Volby v Brně vyhrálo hnutí ANO, které už mělo dojednanou koalici s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. ODS se ale potom domluvila na koalici s lidovci, Piráty a sociálními demokraty a ANO skončilo v opozici s SPD. Dalo sice nabídku Pirátům a ČSSD na účast v radě s lepšími podmínkami než v koalici vedené ODS, ale obě strany o tom neuvažují.

ANO má v zastupitelstvu 18 mandátů z celkových 55, ODS má 14 zastupitelů, KDU-ČSL osm, Piráti šest, ČSSD pět a SPD čtyři.

autor: ČTK | 23. 10. 2018 14:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama