V Brně už si rozdělili křesla. ODS bude mít kromě primátorky Vaňkové ještě tři radní

ČTK ČTK
24. 10. 2018 15:34
Radniční koalice ODS, KDU-ČSL, pirátů a ČSSD má 33 mandátů z celkových 55.
Markéta Vaňková
Markéta Vaňková | Foto: ČTK

Brno - Náměstkem budoucí brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) bude její stranický kolega a předseda brněnské ODS Robert Kerndl. Jméno náměstka ODS do nynějška nezveřejnila.

Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL), dalšími náměstky budou Tomáš Koláčný (piráti) a Oliver Pospíšil (ČSSD). Koalice také zveřejnila jména zbývajících radních.

ODS bude mít v radě města čtyři pozice. Kromě Vaňkové a Kerndla tam bude ještě David Grund a Petr Kratochvíl. ODS bude mít pod Kerndlem na starosti investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. Grund bude mít na starosti investice, Kratochvíl dopravu. Kromě toho bude mít ODS uvolněnou, tedy placenou zastupitelku pro oblast marketingu a cestovního ruchu, a to Kristýnu Švarcovou.

Lidovci v čele s náměstkem Hladíkem budou mít tři místa v radě s gescemi zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. O školství a sport se bude starat radní Jaroslav Suchý, o územní plánování Filip Chvátal.

Tři místa v radě budou mít pod vedením náměstka Koláčného také piráti, pod které spadá oblast majetku, kultury, participace veřejnosti, informačních technologií, strategie a analýzy dat. Majetek bude mít na starosti Róbert Čuma a kulturu Markéta Gregorová. Uvolněným zastupitelem pro informační technologie bude Ondřej Kotas z pirátů.

ČSSD s náměstkem Pospíšilem bude mít na starost bydlení a správu majetku. Uvolněnou předsedkyní finančního výboru by se měla stát Andrea Pazderová z ODS.

Koalice má 33 mandátů z celkových 55. Volby vyhrálo hnutí ANO, které s 18 mandáty skončilo v opozici. ODS má 14 mandátů, KDU-ČSL osm, piráti šest, ČSSD pět a SPD čtyři.

Související video: Rozhovor DVTV s dosavadním primátorem Brna Petrem Vokřálem

Pokud si s někým podám ruku, tak to dodržím, je vidět, že ne všichni to máme v hlavě takhle nastavené, říká primátor Brna Petr Vokřál z ANO. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy