Cyklobusy z Karlovarska by mohly jezdit i do Německa

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 7. 2011 14:07
Nová linka by mohla jezdit až za hranice zřejmě od příštího roku
Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Karlovarský kraj a Autobusy Karlovy Vary, které v kraji provozují takzvané cyklobusy, jednají o možnosti, že by tyto autobusy zajížděly až do Německa. Rozšířila by se tak nabídka pro cyklisty, kteří zatím mohou autobusy vyjet například do Krušných hor, Slavkovského lesa nebo na Kraslicko.

Nová linka by mohla jezdit až za hranice zřejmě od příštího roku, informovala ČTK mluvčí krajského úřadu Romana Nájemníková.

Cyklodopravu finančně podporuje Karlovarský kraj, který letos na provoz cyklobusů uvolnil z rozpočtu 200 tisíc korun. "Máme zájem i o další rozvoj cyklodopravy. Pro příští sezonu bychom proto ve spolupráci s dopravcem rádi prosadili přeshraniční linku," uvedl hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD).

Podle Jiřího Kurila ze společnosti Autobusy Karlovy Vary by to přivítala i německá strana. Kam by autobusy na německé straně zajížděly, o tom se teprve jedná.

Zájemci o dopravu na cyklovýlet nebo i pěší výlet si letos mohou vybrat z pěti tras: červená trasa má název Krušnohorská, modrá zavádí cyklisty a turisty do lokality mezi Střelou a Vladařem, zelená trasa je vedena pod názvem Slavkovský les, oranžová vede z Kraslic přes přírodní park Přebuz a žlutá Porolavím k Blatenskému příkopu.

 

Právě se děje

Další zprávy