turistika

Při nehodě autobusu u Machu Picchu zemřeli čtyři lidé, dalších 16 je zraněných

Při nehodě autobusu s turisty, kteří se vraceli ze známé historické památky Machu Picchu, zahynuli v Peru čtyři lidé. Uvedla to agentura AFP. Zranilo se 16 cestujících, z nichž mnozí pocházeli z Evropy. Některé zraněné musela armáda letecky přepravit do nemocnice v hlavním městě Limě.

Nehoda se stala v noci na pondělí místního času zhruba 100 kilometrů od známé památky. Podle prvních výsledků vyšetřování autobus spadl ze srázu. V oblasti podle úřadů byla mlha.

Při nehodě zemřeli tři muži a jedna žena. Jedná se o dva občany Kolumbie, dvě další oběti ještě čekají na identifikaci. Mezi zraněnými jsou čtyři Francouzi a také lidé z Řecka, Nizozemska, Kanady, Izraele, Argentiny, Peru a Izraele. U jedné osoby se nepodařilo zjistit občanství.

Nehody nejsou na silnicích v Peru nic výjimečného. Ročně při nich zemře na 3000 lidí a dalších 55 tisíc lidí se zraní, cituje agentura EFE oficiální údaje. Často za nehody může nevyhovující stav vozovky či špatný technický stav vozidla a také nedostatečná opatrnost řidičů.

Zdroj: ČTK

Letošní turistická sezona přinesla už 50 úmrtí Čechů v zahraničí

Od začátku letošní turistické sezony 15. června eviduje ministerstvo zahraničí k pátku 50 úmrtí českých občanů v zahraničí. Za celou loňskou sezonu, která pro statistiky končí 15. září, se ze zahraničních cest nevrátilo živých 105 obyvatel Česka. Podle dat z uplynulých let turisté nejčastěji umírají v oblíbených turistických destinacích, tedy v Chorvatsku, Itálii, Turecku, Španělsku, Francii či Řecku. K nešťastným událostem dochází i při turistice v sousedních zemích, jako je třeba Rakousko či Slovensko, sdělila ČTK Mariana Wernerová z tiskového odboru ministerstva. 

"Je zřejmé, že s návratem k cestování po pandemii znovu stoupl i počet konzulárních případů - včetně úmrtí - na hodnoty zaznamenané v minulých letech," uvedla Wernerová.

V uplynulém týdnu informoval místní tisk o nálezu mrtvého českého turisty na lodi, která se nacházela u italského ostrova Elba. Příčiny jeho úmrtí úřady vyšetřují. V italských a rakouských Alpách ve středu zachraňovali dva české turisty, kteří skončili v nemocnici. Na konci července nalezla policie v italském letovisku Bibione mrtvého šestasedmdesátiletého Čecha. Muž bydlel v obytném voze a jeho pozůstatky byly v pokročilém stavu rozkladu. Výsledky prvních analýz podle vyšetřovatelů ukazují, že smrt nemá cizí zavinění.

Zdroj: ČTK
Pokračovat