Raper ze skupiny Masový Wrazi v opilosti zavraždil muže, odsedí si 11,5 roku ve vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 10. 2015 14:39
Podle verdiktu krajského soudu v Brně si má 33letý Marek Teplý alias raper El Marón odsedět za vraždu z loňského prosince 11,5 roku. Podle soudní znalkyně spustila agresivitu Teplého závislost na alkoholu, při útoku měl v krvi 2,8 promile. Neštěstí se stalo po koncertě v třebíčském baru, když raper v hádce bodnul do zad o čtyři roky mladšího muže. Pozůstalým má viník zaplatit odškodné přes dva miliony korun, činu lituje. Verdikt není pravomocný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Brněnský krajský soud v pátek poslal 33letého Marka Teplého alias rapera El Maróna ze skupiny Masový Wrazi na 11,5 roku do vězení za vraždu v Třebíči.

Stala se loni 30. prosince, kdy podle spisu po koncertě v baru Sandra při opilecké hádce zezadu bodl o čtyři roky mladšího muže. V krvi měl útočník 2,8 promile alkoholu. Podle svých slov si na událost nepamatuje, znalci ale jasně řekli, že netrpí žádnou psychickou poruchou.

Hudebník se k činu přiznal, lituje jej. Podle soudu musí zároveň zaplatit pozůstalým oběti jako odškodné dva a čtvrt milionu korun.

Verdikt zatím není pravomocný a Teplý se k němu nevyjádřil. Může se odvolat, kauzou by se pak zabýval Vrchní soud v Olomouci.

Problém: závislost na alkoholu

Problémem muzikanta je podle soudní znalkyně z oboru psychologie Marty Skulové závislost na alkoholu. Pokud není pod jeho vlivem, má nekonfliktní povahu. Po vypití alkoholu se ale mění; je hádavý a agresivní.

Právě při jedné z hádek vytáhl El Marón svůj nůž a soka, jenž byl k němu zády, bodl. I když sanitka byla na místě do tří minut, oběť vykrvácela. Potyčku zaznamenaly bezpečnostní kamery v nočním podniku.

"Samozřejmě že je mi líto to, co se stalo. Nebýt toho, že jsem měl problémy s alkoholem, nebýt toho, že jsem neposlouchal své blízké, kteří mě před ním varovali, tak se nic nestalo," uvedl hudebník.

Texty s vraždou nesouvisí

Soudce Tomáš Kurfiřt v odůvodnění rozsudku mluvil také o písních El Maróna a zejména jejich obsahu, ve kterých se zpívá o vraždách a znásilnění. Zmínil je v souvislosti s tvrzením Teplého, že pozůstalých lituje. Hudebník ale zároveň omlouval obsahově tvrdé texty svých písní tím, že lidé je chtějí, chodí na něj posluchači a jde o obdobu filmových hororů.

"Dokud nepochopíte, že je to špatně (texty písní), hustit tyto věci do lidí, do té doby z lidského hlediska nepochopíte, jaká újma pozůstalým po oběti vlastně vznikla," řekl soudce Teplému.

Psycholožka Skulová ale soudu zároveň řekla, že podle ní jeho texty nemají v podstatě nic společného se skutkem samotným. Snahou Teplého je podle ní šokovat, zaujmout své okolí, a to i za cenu, že používá velmi brutální texty. "Samozřejmě, bylo to velmi nechutné, když jsme se o nich spolu bavili," uvedla Skulová k nedávným vyšetřením Teplého.

 

Právě se děje

Další zprávy