Na pódiu vystoupili například bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, senátor Tomáš Goláň (SEN 21) či advokátka Markéta Zerdaloglu.
Řečníci příchozím vysvětlovali, co znamená zastavení trestního stíhání Babiše. Podle nich nelze bez podrobné znalosti spisu dělat jednoznačné soudy. Wagnerová však upozornila na to, že ze spisu minimálně vyplývá, že Babiš jednal neeticky a je na lidech, aby si sami zhodnotili, zda člověk s takovým chováním má být premiér.
"Navíc zastavení stíhání nás dostala do pasti, kdy nevíme, co je správné. Celkově jde o nešťastné řešení, které podlamuje důvěru v justici," uvedla Zerdaloglu.
Goláň jako autor návrhu ústavní žaloby připomněl, že ve sněmovně viděl strach některých poslanců z toho, že by ji poslanci schválili a skutečně se k Ústavnímu soudu dostala. "Jaroslav Faltýnek se třepal strachy. Kdo se bojí, tak uráží a útočí. Stejně tak se choval Tomio Okamura (SPD) i Jaroslav Foldyna (ČSSD)," uvedl Goláň.
Řekl také, že je potřeba v občanské iniciativě vytrvat, aby bylo vidět, že je spousta lidí, kterým vadí současné chování premiéra Babiše i prezidenta Miloše Zemana. "Je potřeba tento tandem rozbít, aby se věci začaly vyvíjet jinak," řekl Goláň.
Podle Benjamina Rolla, který vystoupil za iniciativu Milion chvilek pro demokracii, nebyla červnová obří demonstrace na Letné konec, ale jen začátek obtížné cesty. "Co se zdá dnes neotřesitelné, může být vratké," uvedl Roll. Další demonstrace na Letné se chystá v listopadu k 30. výročí Sametové revoluce.