Tady chytili evropskou šanci za pačesy. Česká obec vydělala

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 5. 2014 11:25
Před pěti lety tu ve volbách do Evropského parlamentu drtivě vyhrála ODS. Dolní Břežany se však dotací z evropských fondů neštítí, naopak. Bohatě je využívají ke svému rozkvětu.

Dolní Břežany vsadily na Evropskou unii. A zdá se, že se jim to vyplácí. Stačí se přijet podívat.

Za posledních dvacet let se počet obyvatel ztrojnásobil a brzy dosáhne čtyř tisíc. Přesto se Břežany nestaly noclehárnou pro zbohatlíky z nedaleké Prahy.

Desítky realizovaných projektů za stamilióny korun z dotací změnily periferní obec na městečko přitažlivé pro život.

Právě se tu utrácí evropské miliardy za špičkové vědecké pracoviště.

Za dva roky by měl začít v centru obce pracovat mezinárodní vědecký tým na největším laseru na světě.

Fotoreportáž: Podívejte se do evropské vesnice uprostřed Česka v den voleb do Evropského parlamentu.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy