Východ Česka odpoledne zasáhnou silné bouře. Kvůli přívalovým dešťům hrozí i zatopení sklepů

ČTK ČTK
10. 7. 2018 13:40
Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň zrušil výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Zejména východní část České republiky v úterý odpoledne zasáhnou silné bouře. Ojediněle se při nich mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů, krupobití a nárazy větru o síle 70 až 90 km/h.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň zrušil výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.

"Počasí u nás ovlivňuje tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad Německem, která bude zvolna postupovat dále k východu," uvedli meteorologové. Aktuální výstraha před silnými bouřkami platí od 12:00 do 21:00 pro kraje Moravskoslezský, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Královéhradecký, Pardubický, Prahu, Vysočinu a části Libereckého a Středočeského kraje.

Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa a sklepy. Lidé by také kvůli nárazovému větru měli zajistit dveře, okna nebo zahradní nábytek a dát si pozor například na padající větve.

Ve středu by podle ČHMÚ mělo být oblačno až zataženo, v Čechách přechodně i polojasno. Místy se mohou objevit přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle i bouřky. Na východě bude pršet více. Srážky budou ustávat k večeru.

Související video: Českem se proženou bouřky

Nebezpečné to určitě je, řídíme se ale určitými pravidly, například nevjíždíme do jádra bouřky, říká Robin Duspara. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy