reklama
 
 

Chladná noc přinesla teplotní rekordy, v Krkonoších teploměr klesl hluboko pod nulu

2. 7. 2018 13:28
Průměrná teplota v Česku v noci klesla na 4,8 stupně, a to bez výrazných rozdílů mezi jednotlivými regiony. Na více než polovině stanic padly dosavadní rekordy.

Praha - Noc z neděle na pondělí byla neobvykle chladná. Teploty v Česku se pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia a na horách místy mrzlo. Na mnoha stanicích padly teplotní rekordy, uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"K situaci přispěla projasněná obloha, bezvětří a také studený vzduchu, který se k nám o víkendu dostal od severu," uvedl meteorolog Jan Doležal.

Nejníže v noci klesla teplota měřená ve dvou metrech nad zemí na stanici Jelení v Krušných horách, kde se rtuť v teploměru dostala až na minus 5,7 stupně. Nejnižší teplotu u země meteorologové naměřili na Luční boudě v Krkonoších, kde bylo minus 8,1 stupně.

Slabé přízemní mrazíky se ale nevyhnuly ani dalším místům. Například v Plzni-Bolevci klesla teplota na minus 1,4 stupně a ve středočeských Lánech bylo půl stupně pod nulou.

Teplotní rekord pro 2. červenec zaznamenalo 56 procent stanic s alespoň třicetiletou historií záznamů. Na sedmi z nich byla změřena nejnižší teplota nejenom pro tento den, ale i pro celý měsíc.

V Přerově v noci na pondělí dokonce padl rekord pro druhý červencový den, který pocházel až z roku 1892. Měl hodnotu 5,5 a nově je o tři desetiny stupně nižší.

Související video: O prvním prázdninovém víkendu bude převážně jasno, teploty se budou pohybovat v maximech okolo 24 stupňů °C, slibuje meteoroložka Dagmar Honsová

O prvním prázdninovém víkendu bude převážně jasno, teploty se budou pohybovat v maximech okolo 24 stupňů °C, slibuje meteoroložka Dagmar Honsová. | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:25

autor: ČTK | 2. 7. 2018 13:28

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama