reklama
 
 

O víkendu se ochladí, teploty spadnou až na 14 stupňů. Tropické třicítky přijdou až příští týden

21. 6. 2018 10:18
O víkendu bude převážně zatažená až oblačná obloha a objeví se i přeháňky.

Praha - O víkendu se v Česku výrazně ochladí. Ve čtvrtek přes naše území začne od severozápadu přecházet studená fronta. Teploty o víkendu spadnou až na 14 stupňů Celsia. V příštím týdnu se opět oteplí a teploty budou atakovat tropickou třicítku, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha a teploty mezi 27 až 31 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku to bude ještě o dva stupně více. K večeru se ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Pro východní část Česka platí až do 23 hodin výstraha před silnými bouřkami.

Pátek přinese výrazné ochlazení. Obloha bude oblačná až zatažená a od severozápadu se objeví přeháňky. Rtuť teploměru spadne na 14 až 18 stupňů Celsia.

V sobotu se dočkáme oblačné oblohy a ojediněle se objeví přeháňky. Teploty se udrží mezi 15 až 19 stupni Celsia.

Neděle bude opět oblačná až zatažená a během dne se místy objeví přeháňky. Přes den naměříme 16 až 20 stupňů Celsia.

V pondělí má být podle meteorologů polojasno, během dne až oblačno a ojediněle se objeví přeháňky. Přes den se rtuť teploměru udrží mezi 18 až 22 stupni Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude polojasno až jasno, v úterý přes den až oblačno. Ojediněle se dočkáme přeháněk. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 25 stupni Celsia. Postupně teploty vyšplhají až na 30 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 21. 6. 2018 10:18

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama