mafie

Ve Spojených arabských emirátech zatkli jednoho z nejhledanějších členů italské mafie

Ve Spojených arabských emirátech (SAE) byl zatčen jeden z nejhledanějších italských zločinců, člen neapolské mafie Camorra Raffaele Imperiale. Informovala o tom italská média. Itálie podle nich co nejdříve požádá o jeho vydání. Imperiale, který řídil rozsáhlý obchod s drogami mezi Evropou a Jižní Amerikou, byl na útěku před italskou justicí od roku 2016.

Podle deníku La Repubblica Imperiale vytvořil rozsáhlou síť, která dovážela drogy mezi Kolumbií a Evropou, jíž média přezdívala Rafael Empire. Založil řadu firem a vlastnil mimo jiné restaurace ve Španělsku, které také už v roce 2014 žádalo jeho vydání, když byl tehdy zadržen rovněž v SAE. Tamní úřady ho ale tehdy do Španělska nevydaly a Imperiale se dostal na svobodu.

V roce 2016 ho obvinila z mezinárodního obchodu s drogami italská justice, která se ho od té doby snažila dopadnout. Zatčen byl až tento měsíc, 4. srpna, díky spolupráci Interpolu a Europolu. Italské úřady o jeho zadržení informovaly až dnes.

Podle italských médií si žil Raffaele v Dubaji na vysoké noze, jeho měsíční výdaje podle agentury ANSA činily 400.000 eur (asi 10,2 milionu). O jeho luxusním stylu svědčí i to, že v roce 2016 našla policie v jeho domě v Castellammare di Stabia dva obrazy od Vincenta Van Gogha, které koupil poté, co byly ukradené v roce 2002 z muzea v Amsterdamu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat