loď

Posádka lodi, která se ztratila v Kaspickém moři, je v pořádku

Ruská loď se sedmi lidmi na palubě, která byla pohřešovaná v Kaspickém moři, byla nalezena. Celá posádka je podle všeho v pořádku. Podle agentury TASS o tom informovala hlavní správa ministerstva pro mimořádné události v Astrachaňské oblasti.

Pátrání po člunu, který vyplul z přístavu Olja v Astrachaňské oblasti a mířil do přístavu v dagestánské Machačkale, začalo v neděli poté, co o sobě posádka nedala vědět od pátku. Podle sdělení úřadu pro námořní a říční dopravu se na palubě lodi Korvet 750 se nacházely čtyři dospělé osoby a tři děti, z nichž nejmladšímu je osm měsíců.

Zdroj: ČTK

Remorkéry táhnou do Alesundu porouchanou nizozemskou nákladní loď

Nizozemskou nákladní loď, která se začátkem týdne dostala do problémů u norského pobřeží, táhnou do bezpečí do přístavu Alesund dvě plavidla. Podle agentury DPA tak už nehrozí, že loď s 350 tunami těžkého topného oleje a 50 tunami nafty na palubě uvázne na mělčině. Panovaly obavy, že by z ní při tom chemikálie mohly uniknout a způsobit v oblasti ekologickou havárii.

Loď Eemslift Hendrika plula z německého přístavu Bremerhaven do Kolvereidu v Norsku. Nicméně v pondělí se kvůli špatnému počasí a vysokým vlnám naklonila poté, co se jí část nákladu posunula. Vyslala nouzový signál. Dvanáct členů posádky z lodi zachránil vrtulník. Pak lodi dlouhé 112 metrů přestal fungovat hlavní motor a vítr a proudy ji unášely k pevnině.

Zdroj: ČTK
Pokračovat