Při hromadné nehodě na Kutnohorsku zemřeli tři lidé, jedno dítě je těžce zraněné

Aktualizováno 2. 8. 2019 20:09
U Drobovic na Kutnohorsku se dnes v poledne srazila cisterna a dvě osobní auta. Tři lidé při nehodě zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Příčinu nehody policie šetří. Kvůli odklízení následků bude místo nehody na silnici 1/38 uzavřené do pozdních nočních hodin.
Nehoda na Kutnohorsku 2. 8. 2019.
Nehoda na Kutnohorsku 2. 8. 2019. | Foto: ČTK

V jednom z osobních vozů zemřeli dva dospělí (řidič ročník 1983 a spolujezdkyně ročník 1986) a jedno dítě. "Jednalo se o rodinu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková. Autem jelo ještě druhé dítě, které utrpělo těžká zranění, a bylo sanitkou převezeno do nemocnice.

Těžká zranění utrpěl také řidič cisterny. Čtyřčlenná posádka druhého osobního vozu byla jednorázově ošetřena v nemocnici.

Příčina tragické nehody zatím není známa. "Okolnosti a míra zavinění této tragické dopravní nehody je v šetření skupiny dopravních nehod a kriminální služby," sdělila Marečková.

Naposledy si vyšší počet obětí vyžádala v Česku nehoda ze 17. července, kdy se na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku srazilo auto s vlakem. Nepřežili to čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti, kteří cestovali v autě. O šest dní dříve zahynuli tři lidé při srážce dvou dodávek a dvou osobních aut mezi Dubem nad Moravou a Charváty na Olomoucku. Další dva lidé byli těžce zraněni a tři lehce až středně těžce.

 

Právě se děje

Další zprávy