Na Kutnohorsku vlak usmrtil člověka. Cestující museli být evakuováni, provoz na trati stojí

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 2. 2018 19:05
U Třebešic na Kutnohorsku odpoledne vlak srazil a zabil člověka, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Provoz na trati číslo 230 z Kolína do Havlíčkova Brodu byl v úseku Kutná Hora - Čáslav přes dvě hodiny přerušen. Nehoda se stala kolem 16:00. Lidé z osobního vlaku byli evakuováni. V uzavřeném úseku nahrazovaly vlaky autobusy. Komplikace na trati se podle webu Českých drah původně očekávaly až do 19:15.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy