Karibik

Bouři Laura padlo za oběť v Karibiku již 13 životů, blíží se k Floridě

Tropická bouře Laura si o víkendu na Haiti a v Dominikánské republice vyžádala nejméně 13 obětí, informovala agentura Europa Press. Laura je nyní podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) nad Kubou a v úterý by měla dorazit k americké Floridě. NHC rovněž varovalo, že by mohla zesílit na hurikán. Naopak hurikán Marco, který čekají v americké Louisianě, už zeslábl zpět na tropickou bouři.

Bouři Laura nyní provází vítr o rychlosti asi 100 kilometrů v hodině. Na jih Kuby přinesla vydatné deště, které způsobily záplavy. Oběti z Kuby zatím nejsou hlášeny.

O víkendu bouře Laura pustošila Haiti, kde kvůli ní zemřelo nejméně devět lidí a dvě osoby, včetně batolete, se pohřešují. V sousední Dominikánské republice, která leží s Haiti na jednom ostrově, zabila bouře nejméně čtyři lidi. V obou zemích způsobila záplavy, poničila stovky domů a elektrická vedení, takže mnohé oblasti zůstaly bez proudu.

Bouře Marco, která v neděli zesílila na hurikán a několik hodin poté opět zeslábla na tropickou bouři, se podle NHC blíží k pobřeží Louisiany a nyní ji provází vítr o rychlosti asi 80 kilometrů v hodině. I tak může způsobit četné škody na americkém pobřeží i záplavy v důsledku vydatného deště.

Zdroj: ČTK
Pokračovat