islamismus

Muž, který vraždil na pařížské policejní stanici, před útokem sledoval islamistická videa

Muž, který v pátek zaútočil na policejní stanici poblíž Paříže, kde zavraždil policejní úředníci, těsně před činem sledoval islamistická videa. Na tiskové konferenci to dnes řekl prokurátor Jean-Francois Ricard, podle něhož o radikalizaci 36letého Tunisana není pochyb. Útočníka zastřelila policie.

"Útočník si těsně před činem pouštěl náboženské zpěvy a videa oslavující džihád a mučednictví," uvedl Ricard. Podle něj se na ně muž díval na telefonu krátce předtím, než s nožem v ruce vtrhl na policejní stanici Rambouillet, kde smrtelně pobodal jednu zaměstnankyni. Podle prokurátora přitom volal "Alláhu akbar" (arabsky Bůh je veliký).

Ricard se ale zmínil také o tom, že podle dosavadního vyšetřování měl pachatel nejspíš psychické problémy a navštěvoval psychiatra.

Policie v neděli v souvislosti s útokem zadržela další, od pátku pátou osobu. Jde o útočníkova bratrance.

O pachateli útoku, který je vyšetřován jako teroristický, je mimo jiné známo, že do Francie přišel nelegálně v roce 2009 a povolení k pobytu dostal až loni. Podle médií neměl záznam v rejstříku trestů a ani nebyl v souvislosti s možným radikalismem v hledáčku tajných služeb.

Zdroj: ČTK
Pokračovat