Obrazem: Vzácné skleněné obklady zůstaly do zásoby. Praha otevřela metro Jinonice po rekonstrukci

Stanice Jinonice po půlroční rekonstrukci.
Ukončete výstup a nástup, příští stanice Jinonice. Pražský dopravní podnik (DPP) ve středu ráno po půl roce zprovoznil stanici mezi Radlickou a Novými Butovicemi na trase linky B.
Stanice byla uzavřela kvůli nutné rekonstrukci na začátku roku 2017. Opravy trvaly půl roku a stály 145 milionů korun.
Slavnostního otevření se zúčastnila i pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).
Dorazil i generální ředitel DPP Martin Gillar (vpravo).
Foto: David Kohout
David Kohout David Kohout
23. 8. 2017 12:12
Pražský dopravní podnik (DPP) ve středu otevřel stanici metra B Jinonice. Ta byla pro cestující uzavřena od začátku roku 2017 kvůli rozsáhlé rekonstrukci. Dělníci vyčistili unikátní skleněné obklady od Františka Víznera, vyměnili dlažbu u hran nástupišť a sloupy obložili novými keramickými obklady. Kompletní rekonstrukce včetně neveřejných prostor a technologického zázemí bude dokončena až 17. listopadu. DPP za opravu zaplatí 145 milionů korun. Stanici Jinonice dlouho trápily průsaky spodních vod i poškozený interiér od vandalů. "Kromě technologických úprav, díky kterým nebude docházet k průsakům vody, se podařilo stanici oživit," ocenila změny pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
 

Právě se děje

před 33 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy