Foto: Přeškrtnuté Jinonice. Do metra už nepoteče, cestující i vzácné sklo se vrátí v létě

Rekonstrukce stanice Jinonice
Pražský dopravní podnik zahájil druhou fázi oprav ve stanici metra Jinonice na lince B. Cestujícím stanice zůstane uzavřena až do 7. srpna.
Stanici bylo potřeba úplně uzavřít. Další stanice, které se budou v dalších letech opravovat, však budou moci zůstat částečně v provozu. Oprav by se měly dočkat stanice Skalka a Dejvická.
Stanice Jinonice je pro cestující uzavřena od 7. ledna. Po nástupištích se procházejí pouze dělníci.
Ti nastříkávají na nosnou konstrukci betonovou směs.
Foto: David Kohout
ČTK David Kohout, ČTK
5. 4. 2017 18:55
Pražský dopravní podnik ve středu zahájil druhou část generální opravy stanice metra Jinonice. Stanici v minulosti trápily silné průsaky spodních vod, které zapříčinily špatný technický stav. Dělníci nastříkávají nosné konstrukce betonovou směsí zvanou torkret. Rovněž opravují ostění ve všech částech stanice, a to jak v prostoru zázemí, tak nástupiště. Jinonice jsou od 7. ledna uzavřené pro cestující. Otevřít by se měly 7. srpna. Celá rekonstrukce bude stát 145 milionů korun. V příštích letech se budou opravovat stanice Dejvice a Skalka na lince A. Opravy však budou prováděny za částečného provozu.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy, neoficiální příměří se hroutí

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na pátek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy