Foto: Přeškrtnuté Jinonice. Do metra už nepoteče, cestující i vzácné sklo se vrátí v létě

Foto: David Kohout
ČTK David Kohout, ČTK
5. 4. 2017 18:55
Pražský dopravní podnik ve středu zahájil druhou část generální opravy stanice metra Jinonice. Stanici v minulosti trápily silné průsaky spodních vod, které zapříčinily špatný technický stav. Dělníci nastříkávají nosné konstrukce betonovou směsí zvanou torkret. Rovněž opravují ostění ve všech částech stanice, a to jak v prostoru zázemí, tak nástupiště. Jinonice jsou od 7. ledna uzavřené pro cestující. Otevřít by se měly 7. srpna. Celá rekonstrukce bude stát 145 milionů korun. V příštích letech se budou opravovat stanice Dejvice a Skalka na lince A. Opravy však budou prováděny za částečného provozu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy