Svezte se do historie pražského metra. Unikátní fotky, plány a tramvaj, která nevyjela

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Jejich návrh počítal se sítí čtyř tratí, z nichž především dvě vystihují i nejdůležitější směry současné sítě (Dejvice – Vinohrady a Karlín – Smíchov).
Fotka připomíná, že v metru dříve fungovali výpravčí. A vidíme už modernější soupravy typu 81-71 dodané původně speciálně pro trať A.
Metro vyráží na první zkušební jízdu. U stropu je vidět původní orientační systém.
Rok 1974 – dnešní stanice Vyšehrad.
Foto: metroweb.cz
Adam Váchal Petr Kučera Adam Váchal, Petr Kučera
Aktualizováno 10. 6. 2018 16:10
Stavba první stanice - Hlavní nádraží začala před padesáti lety. Podívejte se na archivní fotky ukazující původní plány, přípravu i začátek provozu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy