Kolik si připlácíte za telefon? Nový přehled ukazuje, že operátoři v Česku jsou dražší než průměr EU

Ekonomika Ekonomika
19. 12. 2017 14:26
Zatímco ceny tarifů mobilních operátorů v Evropské unii od letošního jara stále klesají, v Česku zůstaly na stejné úrovni. Rozdíly se tak opět zvýšily.

Srovnání nejlevnějších mobilních tarifů

Čtyřčlenná rodina zaplatí měsíčně o 314 Kč více (o 19 % více než v EU).

Česko 1999 Kč (Vodafone)
Průměr EU (nejlevnější v každé zemi) 1685 Kč
Nejlevnější v EU 601 Kč (Litva)

Rodina se dvěma dětmi mobilní služby nejčastěji nakupuje v jednom balíčku, aby co nejvíce ušetřila. Telefonující.cz odhadují, že si 10letá dcera vystačí bez internetu se 100 volnými minutami a 100 SMS, 15letý syn potřebuje asi jeden GB dat a 150 volných minut a SMS. Rodiče většinou využívají neomezené tarify - otec s 5 GB dat, matka s jedním gigabytem. Ceny jsou z prosince 2017.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy