Kolik si připlácíte za telefon? Nový přehled ukazuje, že operátoři v Česku jsou dražší než průměr EU

Ekonomika Ekonomika
19. 12. 2017 14:26
Zatímco ceny tarifů mobilních operátorů v Evropské unii od letošního jara stále klesají, v Česku zůstaly na stejné úrovni. Rozdíly se tak opět zvýšily.

Úvodem

Zatímco ceny tarifů mobilních operátorů v Evropské unii od letošního jara stále klesají, v Česku zůstaly na stejné úrovni. Ukazuje to porovnání, které připravila spotřebitelská organizace Telefonující.cz na základě nabídkových cen. "Rozdíly mezi EU a Českem se tak opět výrazně zvýšily," říká předseda sdružení Svatopluk Bartík.

Ceny tuzemské trojice mobilních operátorů se nemění od jarních úprav poplatků před změnami v evropském roamingu. Porovnání pro čtyři vybrané skupiny spotřebitelů ukazuje, že Češi zaplatí o 19 až 93 procent více, než je průměr v EU-

"Zjistili jsme, že bezmála 90 procent všech tarifů ostatních evropských operátorů je nižších, nebo dokonce mnohonásobně nižších, než jsou ceny české trojice operátorů," říká místopředseda sdružení Tomáš Hečko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy