telefon

Apple z Indie od dubna vyvezl iPhony za více než miliardu dolarů

Americká technologická společnost Apple z Indie od dubna vyvezla přístroje iPhone za více než miliardu dolarů (24,8 miliardy korun). Apple sází na výrobu v této jihoasijské zemi čím dál více mimo jiné kvůli napětí mezi Washingtonem a Pekingem.

Vývoz iPhonů vyrobených v Indii, zejména do Evropy a na Blízký východ, by měl za rok do března 2023 dosáhnout 2,5 miliardy dolarů. To je téměř dvojnásobek ve srovnání s předchozím rokem. Apple vyrábí iPhony v Indii od roku 2017. Začátkem tohoto roku tam zahájil výrobu iPhonu 13 a minulý týden uvedl, že v plánu je i výroba iPhonů 14. Apple se snaží přesunout některé oblasti výroby iPhonů z Číny na jiné trhy včetně Indie. 

Zdroj: ČTK / Bloomberg

Apple začne vyrábět iPhone 14 v Indii dva měsíce po jeho uvedení na trh v Číně

Americká technologická společnost Apple se chystá zahájit výrobu iPhonu 14 v Indii přibližně dva měsíce po jeho uvedení na trh v Číně. Firma spolupracuje s dodavateli na zvýšení výroby v Indii a na zkrácení prodlevy ve výrobě nového iPhonu od jeho uvedení na trh z obvyklých šesti až devíti měsíců u předchozích modelů. Apple dlouho vyráběl většinu iPhonů v Číně a nyní kvůli roztržkám mezi Washingtonem a Pekingem i z důvodu protipandemických výluk v Číně hledá alternativy. První iPhony 14 budou v Indii pravděpodobně dokončeny koncem října nebo v listopadu, uvedly informované zdroje. Uvedení na trh v Číně je plánováno na září.

Zdroj: ČTK / Bloomberg

Hackeři se zkusili přes Merkelovou nabourat do telefonu šéfky Evropské centrální banky

Hackeři se pomocí mobilního telefonního čísla bývalé německé kancléřky Angely Merkelové snažili získat přístup k účtu v aplikaci WhatsApp šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové. Informoval o tom v úterý server Business Insider, podle nějž se pokus hackerům nezdařil.

Německé bezpečnostní složky minulý týden bez bližších podrobností varovaly politiky před hackerskými pokusy o ovládnutí jejich uživatelských účtů v messengerových službách. Učinily tak poté, co byla napadena zařízení několika vysoce postavených politických činitelů. Není známo, kdo za kampaní prováděnou pomocí sociálního inženýrství stojí ani jaký cíl sleduje, uvedla agentura DPA.

Podle serveru se útok odehrál typicky tak, že útočník nejprve získal čísla mobilních telefonů dvou lidí, kteří se vzájemně znali. Ve druhém kroku pak tito lidé byli požádáni, aby místo SMS přešli na jinou komunikační platformu - kromě WhatsAppu například na službu Signal nebo Telegram. Nakonec byli politici osobou, která u nich měla budit zdání důvěry, požádáni o zadání ověřovacího kódu pro přístup k jejich uživatelskému účtu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat