Nejlepší bankovní účty. Co nabídnou, když máte hodně peněz

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 3. 2015 7:12
Prošli jsme sazebníky bank a vybrali takzvané prémiové účty. Co nabízejí za stovky korun měsíčně? A kdy je můžete mít zdarma?

GE Money Bank: Zlatý Genius

Foto: Jakub Plíhal

Účet Genius Gold má standardní ceníkovou cenu 469 korun za měsíc. Bezplatně jej dostane ten, kdo má v GE zloženo alespoň milion korun. Zvýhodněnou cenu 169 korun měsíčně pak platí ten, kdo na účtu „protočí“ na příchozích platbách alespoň 35 tisíc korun měsíčně.

V ceně je vedení účtů ve čtyřech cizích měnách (USD, EUR, CHF, GBP), zlatá karta MasterCard Gold nebo běžné tuzemské transakce zadané přes internetové bankovnictví i na pobočkách. Zdarma jsou také výběry z bankomatů GE Money Bank (těch má banka více než 700), tři výběry z tuzemských bankomatů konkurence, zdarma jsou i výběry v zahraničí.

Se zlatou platební kartou jsou spojeny další výhody – cestovní pojištění pro celou rodinu (s pojistným limitem na léčebné výlohy nebo repatriace ve výši 1,7 milionu korun), pojištěna je také ztráta platební karty. Na kartě je i program Priority Pass, který umožňuje vstup do speciálních letištních salonků a restaurací a také služba MasterCard Global Service, která zajišťuje 24hodinový servis pro případ ztráty či odcizení platební karty v zahraničí.

K účtu ve variantě Gold banka nabízí i zlatou verzi spořicího účtu s úrokem až 1,2 procenta do částky dvou milionů korun. Základní sazba je přitom 0,8 procenta. Bonus ve výši 0,4 procenta banka připíše tomu, kdo má v podílových fondech koupených přes GE Money Bank alespoň 500 tisíc korun nebo komu v měsíci na běžný účet přijde alespoň 35 tisíc korun.

I u prémiového účtu GE Money Bank je však potřeba hlídat další poplatky. Například za eurové platby se platí 220 korun v případě odchozí a 100 korun u příchozí. Dotaz na zůstatek v bankomatech konkurenčních bank vyjde na 20 korun, zpoplatněn je třeba i vklad hotovosti na účet na pobočce (70 korun).

 

Právě se děje

Další zprávy