Nejlepší bankovní účty. Co nabídnou, když máte hodně peněz

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 3. 2015 7:12
Prošli jsme sazebníky bank a vybrali takzvané prémiové účty. Co nabízejí za stovky korun měsíčně? A kdy je můžete mít zdarma?

ČSOB: Exkluzivní konto za milion zdarma

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Exkluzivní konto od ČSOB vyjde na 400 korun měsíčně, pokud v bance nemáte uložený milion. Kdo tuto hranici překoná, má nejvýkonnější účet od ČSOB zdarma. V ceně je zlatá karta s rodinným cestovním pojištěním (s pojistným limitem na léčebné výlohy nebo repatriace ve výši dvou milionů korun), pojištěním proti ztrátě a zneužití i s pojištěním právní ochrany D.A.S.

V ceně účtu jsou také tuzemské transakce zadané elektronicky, účet v cizí měně (v eurech, dolarech nebo britských librách) a výběry z bankomatů ČSOB.

Poplatky banka vybírá například za odchozí platbu zadanou na pobočce (30 Kč), výběr z bankomatu konkurenční banky v Česku (35 Kč) nebo výběr v zahraničí (100 Kč).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy