Nejlepší bankovní účty. Co nabídnou, když máte hodně peněz

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 3. 2015 7:12
Prošli jsme sazebníky bank a vybrali takzvané prémiové účty. Co nabízejí za stovky korun měsíčně? A kdy je můžete mít zdarma?

Česká spořitelna: Komplikované Blue s balíčky

Foto: Jakub Plíhal

Od října loňského roku láká Česká spořitelna na službu Blue a výkonný osobní účet. Základní cena je 400 korun, ale komu na účet měsíčně přijde alespoň 30 tisíc korun nebo má ve spořitelně uloženo alespoň půl milionu korun, zaplatí jen 120 korun měsíčně. Poplatek lze úplně "vymazat" při řádném splácení úvěrů nebo třeba pomocí pravidelných investic.

Co za to spořitelna dává? V porovnání s konkurencí nic moc. Zlatou kartu Visa (bez pojištění - to se dá přikoupit), elektronické tuzemské platby zdarma, bezplatné výběry z bankomatů České spořitelny nebo třeba spořicí účet (se sazbou do 0,7 %).

Spořitelna si u služby Blue libuje v dodatečných balíčcích, které prodává k základnímu balíku služeb. Za 25 korun tak lze přikoupit třeba výhodnější výběry ze zahraničních bankomatů – v ceně jsou všechny výběry z bankomatů skupiny Erste (běžná jednotková cena je pět korun) a zvýhodněná cena 30 korun pro výběr u zahraniční konkurence (běžně 125 korun). Za 25 korun je možné koupit také balíček dvou příchozích eurových plateb v měsíci a dvou odchozích "europlateb" se zvýhodněnou cenou 30 korun za jednu (jednotková cena jinak činí 100 Kč u příchozí a 220 Kč u odchozí).

 

Právě se děje

Další zprávy