Hypotéky nabídne další banka, garantuje úrokovou sazbu

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
9. 7. 2012 12:35
Axa Bank nabízí po spořicím účtu také hypotéky, zatím jen v Praze a středních Čechách
ilustrační foto (Koti Hájek)
ilustrační foto (Koti Hájek) | Foto: YIT Stavo

Praha - Na silně konkurenční hypoteční trh přichází další banka. Dva a půl roku poté, co Axa Bank vstoupila na český trh s nadprůměrně úročeným spořicím účtem, nyní spouští svůj druhý produkt - hypoteční úvěry. Zatím tedy jen v Praze a středních Čechách, ale postupně se její nabídka rozšíří do celé republiky.

"Nyní se jedná o pilotní prodej, nabídku budeme do dalších krajů rozšiřovat v následujících měsících. Celoplošně chceme hypotéky poskytovat nejpozději do konce letošního roku," říká mluvčí skupiny Axa Marek Zeman.

Čím chce hypotéka od Axa zaujmout? Především garantovanou úrokovou sazbou, kterou mají dostat všichni úspěšní žadatelé o hypoteční úvěr. Pro tříletou fixaci činí 3,55 procenta, pro pětiletou 3,65 procenta a pro desetiletou 4,09 procenta. Pro základní porovnání: Průměrná sazba na českém trhu činiila podle květnového Hypoindexu 3,68 procenta.

Axa Bank nabízí hypotéky od 300 tisíc korun s maximálním poměrem výše úvěru k hodnotě nemovitosti (LTV) 85 procent. Splatnost úvěru lze volit v rozmezí pět až 30 let. Poplatek za poskytnutí úvěru činí 2500 korun, při refinancování hypotéky banka poplatek neúčtuje.

Cena v kategorii rodinný dům - Rodinný dům, Lety u Dobřichovic Autoři MgA. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Ing. arch. Filip Tomášek / Studio pha s.r.o.  Tento projekt zapůsobil na porotce svou simplistickou odpovědí na věčnou otázku, jak vyřešit rodinný dům s omezujícími podmínkami. Dům představuje elegantní reakci jak z hlediska vnější materiálnosti, tak z hlediska promyšlené organizace vnitřního prostoru.
Cena v kategorii rodinný dům - Rodinný dům, Lety u Dobřichovic Autoři MgA. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Ing. arch. Filip Tomášek / Studio pha s.r.o. Tento projekt zapůsobil na porotce svou simplistickou odpovědí na věčnou otázku, jak vyřešit rodinný dům s omezujícími podmínkami. Dům představuje elegantní reakci jak z hlediska vnější materiálnosti, tak z hlediska promyšlené organizace vnitřního prostoru. | Foto: GrandPrix Architektů 2012
Čtěte také:
Banka odmění věrné klienty. Když neutečou s hypotékou
Máte hypotéku? Na změnu dostanete více času
Kdo si vzal variabilní hypotéku, ušetřil. Tady je důkaz

Za měsíční vedení úvěrového účtu chce banka standardních 150 korun. Tento poplatek lze vynulovat, když klient u Axa zároveň s hypotékou sjedná pojištění schopnosti splácet či pojištění nemovitostí a domácností.

Axa ke své hypotéce bez dalších příplatků nabízí možnost vždy po dvanácti řádně zaplacených splátkách splatit až pětinu zbývající části dluhu. Kdo by ve fixačním období chtěl jednorázově splatit více, zaplatí opět na hypotečním trhu obvyklou sazbu ve výši pěti procent ze splácené částky.

Splácet úvěr u Axa bude možné z jejího spořicího účtu nebo z jakéhokoli účtu v jiné bance. Spořicí účet od Axa není podmínkou pro získání hypotéky a za splácení úvěru z účtu v jiné bance nenásledují žádné sankce v podobě dodatečných poplatků.

Foto: Jan Langer
Nejlepší hypotéku s nejnižšími náklady najdete rychle a jednoduše. Zkuste online kalkulačku na webu Finparáda.cz a spočítejte si, kolik zaplatíte!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hypoteční kalkulačka vám pomůže hypotéku spočítat.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy