Začarované dálnice. Podívejte se, kde už se mělo dávno stavět, ale stále se to nedaří

on Jan Prokeš on, Jan Prokeš
Aktualizováno 29. 1. 2019 14:31
Podívejte se na výčet nových či modernizovaných úseků dálnic, kde se z různých důvodů nedaří stavbu zahájit a neustále se odkládají.

Ministerstvo dopravy předložilo vládě účet se seznamem dopravních staveb, u kterých se počítalo se zahájením v letech 2016 až 2018. "Kopnout do země" se však podařilo jen u některých. On-line deník Aktuálně.cz má zmíněnou zprávu k dispozici.

Podívejte se na výčet nových či modernizovaných úseků dálnic, kde se z různých důvodů nedaří stavbu zahájit.

Foto: ŘSD

D1 modernizace - úsek 23, EXIT 168 Devět křížů – EXIT 178 Ostrovačice

Cena: 1 603 524 000 korun

Stav projektu: Vydáno nepravomocné stavební povolení dne 8.11.2017 - podán Rozklad OS Děti země - žádost o stavební povolení byla stáhnuta a bude požádáno znova dle nové stavebního zákona, podány námitky majitelů reklamních zařízení - dne 15.8.2018 byli SÚ vyloučeny jako účastníci řízení, vydáno nepravomocné stavební povolení dne 21.8.2018, zahájeno výběrové řízení na zhotovitele stavby dne 8.11.2017, podány nabídky 11.5.2018, vydáno rozhodnutí o nejvýhodnější nabídce - podány námitky, kterým bylo vyhověno a probíhá opakované hodnocení

Vykoupených pozemků: 100 %

Nyní předpokládaný rok začátku stavby: 2019

Riziko, že se ani v daném roce nepodaří stavbu zahájit
(1 - malé, 5 - nejvyšší)
: 1

 

Právě se děje

před 46 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy