Operátoři nadělí mobilní data navíc, startují vánoční kampaně

ČTK ČTK
15. 11. 2016 13:40
Všechny tři firmy nabídnou zákazníkům datový objem jeden až deset GB měsíčně navíc.
T-Mobile nabídne dvě dvojice telefonů Samsung za cenu jednoho.
T-Mobile nabídne dvě dvojice telefonů Samsung za cenu jednoho. | Foto: Samsung

Praha – Letošní vánoční kampaně mobilních operátorů se budou věnovat datům. Všechny tři firmy nabídnou zákazníkům datový objem jeden až deset GB měsíčně navíc. U Vodafonu budou moci klienti data přenechat vozíčkářům, T-Mobile prodává vybrané dva telefony s podporou rychlé sítě LTE za cenu jednoho a O2 nabízí neomezené volání všem svým uživatelům. Vyplývá to z informací firem.

O2 zákazníkům, kteří využívají hlasový tarif s objemem dat 1,5 GB a více, nabídne navíc 30 GB mobilních dat. Tento objem dat bude rozdělený do třech zúčtovacích období po deseti GB. Stejný objem dat dostanou také zákazníci, kteří využívají mobilní internet obsahující pět nebo deset GB dat. Zákazníkům mobilních tarifů, které nezahrnují neomezené volání, O2 neomezené volání a SMS bezplatně zpřístupní na tři zúčtovací období.

Vodafone nabídne zákazníkům deset GB mobilních dat, které budou moci využít sami pro sebe, nebo je předat dál vozíčkářům. Darovaná data se budou hromadit v takzvané datové peněžence, odkud je poté operátor rozdělí mezi vozíčkáře, kteří se během prosince zaregistrují na jeho stránkách. Tam bude také k nahlédnutí aktuální objem darovaných dat. Každému zaregistrovanému vozíčkáři Vodafone plánuje předat deset GB dat měsíčně na celý rok.

T-Mobile během Vánoc nabídne dvě dvojice telefonů Samsung za cenu jednoho. K datovému limitu 1,5 GB pak zákazníkům na e-shopu přidá jeden GB dat měsíčně po celou dobu trvání dvouletého kontraktu. Ke každému telefonu v nabídce pak bude přidávat power banku. Na prodejnách uživatelům navíc vždy vymění vybitou power banku za nabitou.

V Česku je přes 14 milionů aktivních SIM karet. Pokrytí rychlou mobilní sítí LTE má na konci roku dosáhnout okolo 99 procent populace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 korunami za litr

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice pokračuje. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulého týdne vzrostla o 47 haléřů na průměrných 36,59 korun na litr. Je tak nejdražší za sedm let, naposledy za něj platili řidiči více v říjnu 2014. Nafta zdražila o 64 haléřů na 35,56 korun na litr. Nad 35 korunami byla průměrná cena dieselu naposledy v listopadu 2014. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje. Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak uvedl, že růst cen pohonných hmot bude pokračovat i v první polovině listopadu, a to o desítky haléřů.

"V první polovině listopadu bude pokračovat růst cen pohonných hmot. Zdražení u benzínu i naftu by mělo být na úrovni několik desítek haléřů. Nafta bude zdražovat rychleji. Důvodem je zvýšení cen ropy Brent na současných 86 dolarů (asi 1900 korun) za barel. Od počátku roku už ropa zdražila o více než 70 procent," řekl ČTK Tomčiak. Výraznější nárůst u nafty než u benzinu je podle analytiků daný prudkým zdražováním zemního plynu, se kterým souvisí vyšší poptávka po topném oleji.

Před rokem stál litr Naturalu v průměru rovných 28 korun, tedy o 8,59 korun méně. Podobný rozdíl je mezi letošní a loňskou cenou nafty, loni byl diesel v posledním říjnovém týdnu v průměru za 27,19 korun na litr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy