Pivovar do kuchyně i nejtenčí notebook. Podívejte se na novinky z největší přehlídky technologií

Pro vstup do galerie klikněte na fotku.
Acer Swift 7: Nejtenčí notebook historie měří v pase o zlomek milimetru méně než jeden centimetr. Je tak tenký, že vedle loňského modelu ultrabooku stejné značky poskládáte na sebe dva Swifty. Extrémně tenkého profilu notebooku dosáhl Acer díky využití nových procesorů Intel a odolnému sklu Gorilla Glass, které zvyšuje odolnost displeje. Cena 35 tisíc korun je překvapivě rozumná, nižší než u nejtenčích počítačů Lenova, Asusu nebo Applu.
Huawei Nova/Nova Plus: Dvojice nových telefonů určených primárně pro ženy, ačkoliv to výrobce nikdy neřekne naplno, se liší velikostí a kvalitou fotoaparátu. Menší Nova má displej s úhlopříčkou 5“ a díky tenkým rámečkům se snadno ovládá i jednou (dívčí) rukou. Cena dobře vybaveného telefonu je 9990 korun za menší verzi.
Philips 901F OLED TV: OLED televizory mají fantastický obraz a nabízí je stále více výrobců včetně méně známých značek, jako je Changhong (s továrnou v Česku) nebo Vestel. Nejzajímavější televizi celého veletrhu ale představil Philips, který k OLED panelu s fantastickým kontrastem a barvami přidal svoji patentovanou technologii Ambilight, která kolem obrazovky promítá světlo odpovídající barvám na obrazovce. Cena televize s úhlopříčkou 55“ s Ultra HD rozlišením a podporou technologií HDR je v přepočtu 95 tisíc korun.
Lenovo Yoga Book: Lenovo zkouší znovu změnit to, jak se díváme na tablet a počítač. Po revolučním notebooku s otočným displejem nabízí notebook bez klávesnice. Místo klasických tlačítek má Yoga Book pod desetipalcovou obrazovkou pouze černou hladkou plochu, která slouží ke kreslení a píše se na ní ťukáním na virtuální tlačítka. Ale když nic jiného, Yoga Book vypadá fantasticky, jen si za to Lenovo nechá zaplatit. V podstatě nová generace netbooku přijde na 16 tisíc korun, verze s androidem bude asi o 2500 korun levnější.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
2. 9. 2016 13:27
Berlínská IFA je největší veletrh spotřební elektroniky na světě, pokud počítáte návštěvníky. Díky tomu, že je otevřená veřejnosti, zastíní i americký CES. V Berlíně se představují stovky nových produktů od luxusních televizorů přes nejnovější počítače a telefony až po výstřelky, které asi nezmění svět, ale rozhodně pobaví. Projděte si výběr toho nejzajímavějšího přímo z místa.
 

Právě se děje

Další zprávy