V Hostivaři má vzniknout nová tramvajová smyčka. Usnadní přechod z metra

ČTK ČTK
8. 8. 2017 12:18
Stavba by měla začít i skončit v roce 2020. Záměrem je přivést tramvaje přímo k výstupu z metra a zlepšit tak přestup pro cestující. Nové obratiště by mělo nahradit to nynější v Černokostelecké. Přestup na autobusy bude zachován. Změny se dotknou provozu záchytného P+R parkoviště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - U konečné stanice pražského metra Depo Hostivař vznikne nová tramvajová smyčka. Vyplývá to z databáze EIA. Stavba by měla začít i skončit v roce 2020. Cílem záměru je přivést tramvaje přímo k výstupu z metra a zlepšit tak přestup pro cestující.

"Tramvajové linky nebudou končit na tramvajové smyčce Černokostelecká, ale budou vedeny až ke stanici metra Depo Hostivař," píše se v oznámení záměru. Nové obratiště by mělo nahradit to nynější v Černokostelecké. Přestup na autobusy bude zachován.

Změny se dotknou provozu záchytného P+R parkoviště, které je na východ od chystaného obratiště. Jeho provoz bude zachován, ale ve zmenšeném rozsahu.

Hlavní město se chce v budoucnu soustředit na rozvoj tramvajové dopravy, která je podle vedení magistrátu ekologičtější než autobusy. V následujících letech chce dopravní podnik začít stavět tři tratě a dvě smyčky.

Nové obratiště by mělo vzniknout také na Zahradním Městě v kombinaci s železniční zastávkou, kterou chce poblíž umístit Správa železniční a dopravní cesty. Praha nedávno získala územní rozhodnutí pro výstavbu tramvajové tratě z Modřan na Libuš, v pokročilém stádiu přípravy jsou i tratě z Divoké Šárky na Dědinu a ze Sídliště Barrandov přes Holyni do Slivence.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy