Vesmírní Angry Birds míří i na Windows Phone

Adam Fiala
30. 3. 2012 7:07
Majitelé operačního systému od Microsoftu Windows Phone se oprávněně ptají, kde se ztratili naštvaní ptáci pro ně
Čtvrtá hra pro přenosné přístroje ze světa Angry Birds se odehrává ve vesmíru.
Čtvrtá hra pro přenosné přístroje ze světa Angry Birds se odehrává ve vesmíru. | Foto: Aktuálně.cz

Nakonec možná budou mít majitelé operačního systému Windows Phone štěstí, ale první informace tomu nenasvědčovaly. Původně totiž vývojářská společnost Rovio oznámila, že se nynější uvedení hry Angry Birds úplně vyhne systému od Microsoftu. Nyní obrátili a přislíbili, že mobilní aplikace s rozzuřenými ptáky se přizpůsobí i platformě Windows Phone.

Angry Birds útočí ve vesmíru

Angry Birds Space jsou ke stažení od 22. března. Pořídit si je mohou majitelé přístrojů Apple s operačním systémem iOS, i ti, kteří vlastní Android, a to včetně nejnovější verze Ice Cream Sandwich, jejíž aktualizace se objevuje i na starších typech smartphonů. Pro nový díl Angry Birds změnila společnost některé herní mechanismy. Zásadní je samozřejmě zakomponování odlišné gravitace, která ovlivňuje průběh hry. Hráč se také seznámí s novými podobami oblíbených opeřenců i zcela novou postavičkou Ice Birda.

Má Windows Phone stát stranou?

Neuvedení nových Angry Birds na WP mohlo ohrozit nejvýraznějšího mobilního producenta přístrojů s tímto systémem. Když totiž nejsou aplikace, ztrácí systém na chytrém telefonu atraktivitu. Nokia proto vyjádřila znepokojení z rozhodnutí společnosti Rovio. Aktuální Windows Phone 7 sice čeká nahrazení blížícími se Windows 8, dřív jak v říjnu se ale neobjeví tablet a počítač s novým systémem Microsoftu a na mobilech by mohl být ještě později.

Rovio začalo pracovat na verzi pro další systém, neupřesnilo, kdy se však majitelé telefonů dočkají. Není se pak čemu divit, že Microsoft s Nokií financují školu programátorů aplikací.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy