Hra Angry Birds se uhnízdila na Facebooku

Adam Fiala
16. 2. 2012 8:01
Facebook se stal novým domovem oblíbené mobilní hry Angry Birds.
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Hra Angry Birds aneb v češtině „naštvaní ptáci" dobývá jednu platformu za druhou. Její tažení započalo na chytrých telefonech od Applu, pak svedla boj o uživatele Androidů. I když se dají Angry Birds sehnat i v počítačové verzi, jejich hlavní útok na majitele osobních počítačů začal nyní. Jejich komplicem se stala sociální sít Facebook.

Šest set milionů stažení

Původně měla na Facebook doletět hra Angry Birds až na Valentýna, nakonec se zpřístupnila už o den dřív. Slavnostní spuštění představitelem společnosti Rovio proběhlo v Jakartě v Indonésii. V tomto městě je na sedmnáct milionů lidí s účtem na Facebook, a tak se řadí ke špičce. Vedení doufá, že si hra získá na nové platformě aspoň takových osm set milionů hráčů. Podle statistik uváděných na AsiaOne si hru v některé ze tří verzí (základní, sezónní, Rio) stáhlo na mobily okolo šesti set milionů lidí.

Změny a doplňky

Firmy na celém světě aby se začaly bát, že se opět sníží produktivita práce. Angry Birds jsou hrou jednoduchou, zábavnou i návykovou. Dost možná ale zaměstnanci jenom přesunou čas, který tráví na Twitteru nebo Pinterestu. Počítačová hra také funguje na jiném způsobu ovládání.

Na smartphonech se ptáci spoléhali na intuitivní dotykové ovládání, na Facebooku se neobejdete bez myši. Změnou jsou také power-ups, kterými uživatel vylepšuje svou hru a které je možné posílat mezi přáteli. Získává je za odměnu nebo koupí.  Sociální kontakty hra využívá také v nabídce přátelských utkání a poměřování dovedností.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy