Ukradli vám heslo k e-mailu? Podívejte se na seznam

ČTK ČTK
25. 6. 2014 15:43
Česká policie obdržela od německých kolegů asi tisíc adres, které mohly být zneužívány.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Praha - Česká policie dostala od německých kolegů seznam zhruba tisícovky e-mailových účtů s koncovkou .cz, které měly být zneužívány k rozesílání nevyžádané pošty.

Pachatelé disponovali přihlašovacími identifikačními údaji schránek spolu s přístupovými hesly.

Podle tiskové mluvčí policejního prezídia Petry Strašilové případ souvisí s masivní krádeží údajů ke zhruba 18 milionům účtů, kterou německá policie odhalila v loňském roce.

"Policie ČR analyzovala zpřístupněná data a aktuálně nedisponuje žádnými informacemi, že by tyto e-mailové schránky byly zneužity k případnému dalšímu protiprávnímu jednání v dané souvislosti," uvedla.

V rámci prevence policisté zpřístupnili na webových stránkách http://aplikace.policie.cz/kontrola-emailu aplikaci, pomocí které si mohou uživatelé e-mailových schránek s koncovkou .cz ověřit, zda nebyla kompromitována právě jejich schránka. V případě, že schránka uživatele byla zneužita, dostane majitel prostřednictvím aplikace zprávu s návodem, jak má dále postupovat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy