Ukradli vám heslo k e-mailu? Podívejte se na seznam

ČTK ČTK
25. 6. 2014 15:43
Česká policie obdržela od německých kolegů asi tisíc adres, které mohly být zneužívány.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Praha - Česká policie dostala od německých kolegů seznam zhruba tisícovky e-mailových účtů s koncovkou .cz, které měly být zneužívány k rozesílání nevyžádané pošty.

Pachatelé disponovali přihlašovacími identifikačními údaji schránek spolu s přístupovými hesly.

Podle tiskové mluvčí policejního prezídia Petry Strašilové případ souvisí s masivní krádeží údajů ke zhruba 18 milionům účtů, kterou německá policie odhalila v loňském roce.

"Policie ČR analyzovala zpřístupněná data a aktuálně nedisponuje žádnými informacemi, že by tyto e-mailové schránky byly zneužity k případnému dalšímu protiprávnímu jednání v dané souvislosti," uvedla.

V rámci prevence policisté zpřístupnili na webových stránkách http://aplikace.policie.cz/kontrola-emailu aplikaci, pomocí které si mohou uživatelé e-mailových schránek s koncovkou .cz ověřit, zda nebyla kompromitována právě jejich schránka. V případě, že schránka uživatele byla zneužita, dostane majitel prostřednictvím aplikace zprávu s návodem, jak má dále postupovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy